×
Wirtualna Polska

10 dobrych nawyków, które sprawią, że Twoja skóra będzie wyglądać o kilka lat młodziej

Ogólny klucz do utrzymania zdrowia nie jest żadną tajemnicą: prawidłowe odżywianie, odpowiednia ilość snu i aktywność fizyczna to elementy, które powinny być częścią życia każdego z nas.

Wirtualna Polska
Wirtualna Polska

Wiele na temat zdrowia mówi wygląd naszej skóry. To ona jest wizytówką tego, jak o siebie dbamy. Jest także idealnym odzwierciedleniem naszych dobrych lub złych nawyków, które na początku mogły wydawać się nieszkodliwe.

Oto lista 10 rzeczy, które mają negatywny wpływ na kondycję Twojej skóry, Miałeś tego świadomość?

Podpieranie głowy na dłoni

Wirtualna Polska
Wirtualna Polska

Jeśli masz skłonność do podpierania głowy, staraj się tego nie robić. W przeciwnym razem skóra na Twojej twarzy stanie się mniej sprężysta, a dodatkowo znacznie szybciej pojawią się na niej zmarszczki.

Używanie okularów przeciwsłonecznych

Właściwa ochrona przed Słońcem jest kluczem do zdrowego wyglądu – skóra wokół oczu jest bardzo cienka, dlatego łatwo o zmarszczki w ich okolicach (szczególnie, gdy spoglądasz na jasne światło). Dla własnego dobra noś więc okulary w słoneczne dni.

Wirtualna Polska
Wirtualna Polska

Poduszka

Bawełniana pościel jest bardzo powszechna. Warto pamiętać jednak, że poszewka z tej tkaniny może zaszkodzić Twojej twarzy, a w konsekwencji być przyczyną niechcianych zmarszczek. Znacznie lepszym rozwiązaniem będzie pokrycie poduszki jedwabnym lub satynowym materiałem – powoduje mniejsze tarcie.

Jedzenie

Wirtualna Polska
Wirtualna Polska

Ciągłe żucie jedną stroną twarzy może prowadzić do jej asymetrii – mięśnie z jednej strony będą mocniejsze od tych, które znajdują się po drugiej stronie twarzy.

Pozycja snu

Wirtualna Polska
Wirtualna Polska

Kiedy śpisz na brzuchu, Twoja głowa jest zwrócona na bok. Taka sytuacja prowadzi do napięć w mięśniach szyi i ramion oraz pogarsza dopływ krwi do mózgu. Konsekwencją mogą być ciemniejsze miejsca pod oczami lub obrzęk twarzy. Aby temu zapobiec, spróbuj spać na plecach lub na boku. Ogromne znaczenie ma również wybór właściwej poduszki. Spanie na bardzo wysokiej poduszce zakłóca przepływ krwi oraz wpływa na występowanie zmarszczek w okolicach szyi. Wybierz taką poduszkę, aby Twoja szyja była prosta podczas snu.

Rozmowy przez telefon

Trzymając telefon pomiędzy uchem, a ramieniem przyśpieszasz powstawanie zmarszczek na szyi. Jeśli często rozmawiasz przez telefon, zaopatrz się w zestaw słuchawkowy lub korzystaj z zestawu głośnomówiącego.

Wirtualna Polska
Wirtualna Polska

Użytkowanie tabletu lub smartfona

Zazwyczaj korzystamy z tabletu lub telefonu mając głowę w dole, co może być przyczyną powstania obrzęku oczu lub zmarszczek. Staraj się nie dawać głowy w dół podczas korzystania z telefonu.

Długi, gorący prysznic

Choć gorący prysznic wydaje się być bardzo relaksujący, jeśli bierzesz go zbyt często, może mieć negatywny wpływ na Twoją skórę. Powód? Górna warstwa skóry ulega zniszczeniu, co w konsekwencji prowadzi do suchości i złuszczenia skóry. Nie przesadzaj więc z gorącą wodą!

Klimatyzacja

Klimatyzatory wyciągają wilgoć z powietrza, co sprawia, że staje się ono bardziej suche. W rezultacie nasza skóra również staje się bardziej sucha. Warto zadbać wtedy o jej odpowiednie nawilżenie, jednak pamiętaj, że długie i częste korzystanie z klimatyzacji nie prowadzi do niczego dobrego.

Marszczenie czoła

Smucenie się może mieć zły wpływ na Twoją skórę. Na szczęście jest na to sposób. Za każdym razem, gdy wydaje Ci się, że marszczysz czoło, spróbuj wyobrazić sobie, że poruszasz uszami do tyłu i robisz to bez ich dotykania. Choć wydaje się to śmieszne, naprawdę pomaga!

Wirtualna Polska
Wirtualna Polska

Może Cię zainteresować