×

11 zachowań sąsiadów, które powinny być nielegalne! Doprowadzają innych do szału

Sąsiedzi bywają bardzo wkurzający i dosłownie potrafią zatruć życie, nawet jeśli mieszkamy w urokliwym zakątku naszego kraju. Dlatego niektóre rzeczy po prostu powinny być zakazane.

Oto 11 najbardziej wkurzających rzeczy robionych przez sąsiadów.

#1 Pozostawianie śmieci na klatce schodowej

genialne.pl

To chyba najgorsze, z czym można się spotkać. Nikt nie lubi żyć w syfie, zwłaszcza gdy go zawdzięcza ludziom z którymi mieszka w jednym budynku. Ale są na to sprytne, niekonwencjonalne  sposoby, o których piszemy tutaj.

#2 Telewizor puszczony na maksa na cały dzień

pixabay

Chciałbyś się zrelaksować po pracy, odpocząć od ciągłego harmidru, ale nie możesz, bo przez cały dzień słyszysz we własnym mieszkaniu telewizyjne programy, choć TV masz wyłączone.

#3 Wielogodzinne, długie rozmowy telefoniczne na balkonie

freepik

Z pewnością bardzo interesujące jest to, co przydarzyło się pani Jadzi, ale niekoniecznie czujesz potrzebę słuchać tych historii, a czasem nie masz wyboru.

#4 Sąsiedzka wścibskość

pixabay

Sąsiadka zawsze w oknie i zawsze biegnie sprawdzić co się stało, jak tylko usłyszy jakiś hałas (i to nawet jeśli przy każdej okazji opowiada jak bardzo jest schorowana)? Czasem sąsiad jest gorszy/lepszy (niepotrzebne skreślić) od kamer monitoringu.

#5 „Ciekawe” zapachy i zapaszki


shankar s./flickr

Nie zawsze ma się ochotę czuć zapach mięsa dosłownie topiącego się w cebuli lub czosnku. A niektórzy chyba dnia bez tego typu jedzenia nie potrafią przeżyć. Ale jeszcze gorsze czasem bywają „naturalne” zapachy, gdy któryś z sąsiadów ma problemy z higieną.

#6 Zapominalski i paczka


State Farm/flickr

Miło, że sąsiadka odebrała Twoją paczkę, tylko dlaczego dopiero po kilku dniach przypomniało jej się, że to zrobiła…

#7 Balkonowe grillowanie

Alessio Sbarbaro/Wikimedia

Kto nie lubi grillowania? Tyle, że na co dzień niekoniecznie ma się ochotę non stop czuć tego rodzaju zapachów w swoim mieszkaniu, a niektórzy sąsiedzi latem nie znają miary. Ale są sposoby, aby grillować tak, by nie dać w skórę sąsiadom, dowiesz się o nich z tego tekstu.

#8 Grzyb w prezencie


Chu 3d/flickr

Czasem można zastanowić się co porabia sąsiad u góry nad nami, że ciągle musimy walczyć z pojawiającym się na suficie grzybem.

#9 „Wszędzie ich graty!”

pxhere

Jasne, że miło jest móc przechowywać niektóre swoje rzeczy w bloku zaraz przy wyjściu, ale zdarzają się domostwa, w których tego typu sprzętów jest tyle, że swobodne przejście staje się wyzwaniem.

#10 Mocno zaniedbany ogródek


tigerweet/flickr

Masz własny ładny zielony zakątek, z którego jesteś dumny. Tyle, że obok jest parcela sąsiada, która wygląda jakby ktoś urządził sobie na niej melinę i już możesz zapomnieć o przyjemnym wypoczynku.

#11 Palenie papierosów na balkonie

pinterest

Nie dość, że zapach bywa mocno nieprzyjemny, to jeszcze dzięki takim sąsiadom stajesz się biernym palaczem i narażasz na całą gamę chorób. Na szczęście są sprytne metody aby z tym walczyć, poznasz je tutaj.

Spotkałeś się osobiście z którymś z tych zachowań? Masz na nie swoje sposoby?

Może Cię zainteresować

zamknij