×

Jak nie zrujnować pierwszego wrażenia przez swoje zachowanie?

Nikomu nie trzeba tłumaczyć, jak ważne jest pierwsze wrażenie. Wiele zależy od tego, jak na początku znajomości ocenią nas inni ludzie. Zdarza się również tak, że chociaż zależy nam na zrobieniu dobrego wrażenia na kimś, to popełniamy głupie błędy, które psują nasz wizerunek. Jak zatem kontrolować, albo jak zmienić swoje zachowanie, aby zwiększyć szansę na zrobienie dobrego wrażenia i kontynuowanie nowej znajomości? Na te pytania odpowiem w formie 13 porad, które warto znać i brać pod uwagę w życiu codziennym.

ZACHOWANIE W MEDIACH SPOŁECZNOŚCIOWYCH

#1 Duża liczba zdjęć

Jeśli w galeriach na portalach społecznościowych są tylko Twoje zdjęcia i jest ich bardzo dużo, może to świadczyć o samolubstwie i narcystycznym podejściu do życia. Być może jesteś arogancki i brak Ci empatii, a przynajmniej takie sprawiasz wrażenie…

#2 Zbliżenie twarzy na fotografiach

Zdjęcia wykonane z bardzo bliskiej odległości, przedstawiające jedynie Twoją twarz (albo jej fragmenty) mogą sugerować, że jesteś osobą, która pragnie sławy i zauważenia. Nie jest to zbyt pozytywnie odbierane przez innych.

#3 Gigantyczna liczba (nie)znajomych w sieci

Dodawanie i zapraszanie każdego użytkownika Internetu do grona swoich „znajomych” jest traktowane jako uzależnienie od swojej popularności. Takie zachowanie sugeruje, że starasz się być osobą komunikatywną i wesołą za wszelką cenę.

WPŁYW EMOCJI NA ZACHOWANIE

#4 Ukrywanie swoich emocji

Tłumienie swoich prawdziwych emocji często jest odbierane jako niechęć w stosunku do innych ludzi i ich problemów. Skoro ukrywasz emocje, to prawdopodobnie oczekujesz tego od innych.

#5 Wyrażanie swoich emocji określa zachowanie

Jeśli zbyt mocno wyrażasz siebie, inni mogą pomyśleć, że jesteś rozhisteryzowany albo rozgniewany. Człowiek inteligentny emocjonalnie nie jest impulsywny.

SKRAJNE ZACHOWANIA

#6 Bycie zbyt grzecznym

Jeśli jesteś przesadnie miły i kulturalny, to wcale nie usłyszysz pochwał na swój temat. Inni będą to odbierać jako próbę ukrycia prawdziwych intencji.

#7 Nastawienie do innych

Nie zakładaj z góry, że ktoś Cię nie lubi. Zachowuj się tak, jakby Twój rozmówca żywił do Ciebie sympatię, a w końcu na pewno zdobędziesz jego zaufanie.

#8 Przechwalanie się znajomościami

Mówienie o znajomościach lub spotkaniach ze znanymi ludźmi, może sprawiać wrażenie, jakbyś uważał się za lepszego od swoich rozmówców. W dodatku można to odbierać, jako chęć manipulowania innymi.

UŚMIECH

#9 Fałszywy uśmiech

Jeśli myślisz, że trudno odróżnić szczery uśmiech od udawanego, to jesteś w błędzie. Mięśnie twarzy pracują zupełnie inaczej w zależności od tego, czy uśmiech jest prawdziwy, czy fałszywy. W dodatku, jeśli pierwsza rozmowa przebiegała w miłej atmosferze, to Twój nowy znajomy lepiej Cię zapamięta i szybciej rozpozna, gdy zobaczycie się następnym razem.

#10 Sposób na zdobycie zaufania

Według badań, uśmiechnięci ludzie są szybciej akceptowani przez innych niż poważne osoby. Nawet jeśli utrzymujesz postawę zamkniętą, ale masz wesołe usposobienie, to zdobędziesz zaufanie swoich rozmówców.

SPOSÓB ROZMAWIANIA

#11 Plotkowanie, to niewłaściwe zachowanie

Najczęściej poznajemy się poprzez wymianę informacjami o swoim życiu osobistym, tj. wspomnieniami z dzieciństwa, zainteresowaniami. Jednak jeśli ktoś podzieli się z Tobą newralgicznymi szczegółami na swój temat, a Ty przekażesz je innym, nie licz że będziesz miał dobrą opinię. Raczej wszyscy uznają Cię za osobę nierzetelną i nielojalną albo po prostu za plotkarza.

#12 Ciągłe mówienie o sobie

Jeśli naprawdę zależy Ci na jakiejś znajomości i interesuje Cię Twój rozmówca, nie mów ciągle o sobie. Używanie zbyt często zaimka „ja” odpycha ludzi. Sprawia wrażenie, że nie jesteś nimi zainteresowany i nie chcesz ich poznać, albo uważasz się za mądrzejszego od innych.

#13 Brak własnego zdania

Jeśli tylko przytakujesz, a nie wyrażasz własnych opinii, stajesz się mniej atrakcyjny w oczach innych. To odpycha Twoich rozmówców i nie zachęca do dalszego kontaktu.

Twoje zachowanie jest bardzo ważne, jeśli chcesz zdobyć czyjeś zaufanie, czy sympatię. Pamiętaj o powyższych radach, a na pewno nie popełnisz żadnego błędu przy zawieraniu nowych znajomości

 

Wybrane dla Ciebie

20 zdjęć skłaniających do myślenia i motywujących do wypowiedzenia wojny konsumpcjonizmowi

W dzisiejszych czasach promowany jest konsumpcjonizm. Sklepy zachęcają nas do ciągłego kupowania kolejnych rzeczy. W efekcie okazuje się, że w domach mamy całe mnóstwo przedmiotów, które cieszyły nas tylko przez krótką chwilę. W ogólnym rozrachunku jesteśmy ciągle niezadowoleni z tego, co posiadamy i stajemy się konsumentami idealnymi (o niezaspokojonych pragnieniach bezustannego nabywania nowych „wspaniałych” rzeczy). […]

19 osób, które pod przymusem powinny zostać zapisane do szkoły dobrych manier. Brak im kultury

Niestety bardzo dużo osób zupełnie ignoruje ogólnie przyjęte zasady dobrego zachowania i swoim irracjonalnym postępowaniem, w miejscach publicznych, szokuje innych ludzi. Chyba zgodzisz się, że wyrzucanie śmieci do lasu czy suszenie majtek w samolocie to objaw zupełnego braku kultury. 1. Widzowie, którzy nie wiedzą o istnieniu koszy na śmieci 2. Sprzedawcy też potrafią skutecznie oszukiwać […]

21 rzeczy, które sprawią, że każdemu zagotuje się krew w żyłach. Ci ludzie nie odebrali lekcji dobrego wychowania

Istnieją rzeczy, które są w stanie zirytować niemal każdego w kilka sekund. Wystarczy tylko spojrzeć na śmieci pozostawione na plaży lub kurierów rzucających z rozmachem paczki pod drzwi. W takich sytuacjach trudno zachować spokój… Oto kolekcja najbardziej wkurzających rzeczy, z którymi ciągle się spotykamy. #1 Z pewnością każdy chciałby wąchać czyjeś stopy.. #2 Niektórzy uważają, […]

Te zasady etykiety powinien znać każdy

Zasady etykiety niegdyś były uczone w szkołach i przekazywane z pokolenia na pokolenie. Niestety obecnie ta ważna, życiowa wiedza jest często zapominana i pomijana przez wiele osób. Jej znajomość może zaoszczędzić sporo wstydu i nerwów. Wiele osób twierdzi, że znajomości zasad savoir vivre dodaje im pewności siebie. W końcu może obecny wirus na tyle się […]

Zasady dobrego wychowania, o których nie wolno zapominać

Zastanawiałeś się kiedyś ile razy w swoim życiu zrobiłeś jakieś faux pas? Może nie przywitałeś się w należyty sposób, odwiedziłeś kogoś bez zapowiedzi lub nie zapłaciłeś za rachunek wtedy kiedy powinieneś? To właśnie znajomość zasad etykiety sprawia, że nie popełniamy takich błędów! Myślisz, że znasz już wszystkie zasady dobrego wychowania? Obejrzyj poniższy filmik i sprawdź […]

6 wskazówek, dzięki którym zrobisz dobre pierwsze wrażenie. Liczą się szczegóły

Każdy z nas stara się podczas ważnych rozmów, aby wyglądać i zachowywać się jak najlepiej. I choć mamy świadomość tego, że zewnętrzny aspekt nie powinien być tak ważny jak to, co mamy w środku, to i tak staramy się wyglądać schludnie. Okazuje się, że wystarczy tylko kilka pierwszych sekund, aby ktoś mógł Cię ocenić. To […]