×

Jak nie zrujnować pierwszego wrażenia przez swoje zachowanie?

Nikomu nie trzeba tłumaczyć, jak ważne jest pierwsze wrażenie. Wiele zależy od tego, jak na początku znajomości ocenią nas inni ludzie. Zdarza się również tak, że chociaż zależy nam na zrobieniu dobrego wrażenia na kimś, to popełniamy głupie błędy, które psują nasz wizerunek. Jak zatem kontrolować, albo jak zmienić swoje zachowanie, aby zwiększyć szansę na zrobienie dobrego wrażenia i kontynuowanie nowej znajomości? Na te pytania odpowiem w formie 13 porad, które warto znać i brać pod uwagę w życiu codziennym.

ZACHOWANIE W MEDIACH SPOŁECZNOŚCIOWYCH

#1 Duża liczba zdjęć

Jeśli w galeriach na portalach społecznościowych są tylko Twoje zdjęcia i jest ich bardzo dużo, może to świadczyć o samolubstwie i narcystycznym podejściu do życia. Być może jesteś arogancki i brak Ci empatii, a przynajmniej takie sprawiasz wrażenie…

#2 Zbliżenie twarzy na fotografiach

Zdjęcia wykonane z bardzo bliskiej odległości, przedstawiające jedynie Twoją twarz (albo jej fragmenty) mogą sugerować, że jesteś osobą, która pragnie sławy i zauważenia. Nie jest to zbyt pozytywnie odbierane przez innych.

#3 Gigantyczna liczba (nie)znajomych w sieci

Dodawanie i zapraszanie każdego użytkownika Internetu do grona swoich „znajomych” jest traktowane jako uzależnienie od swojej popularności. Takie zachowanie sugeruje, że starasz się być osobą komunikatywną i wesołą za wszelką cenę.

WPŁYW EMOCJI NA ZACHOWANIE

#4 Ukrywanie swoich emocji

Tłumienie swoich prawdziwych emocji często jest odbierane jako niechęć w stosunku do innych ludzi i ich problemów. Skoro ukrywasz emocje, to prawdopodobnie oczekujesz tego od innych.

#5 Wyrażanie swoich emocji określa zachowanie

Jeśli zbyt mocno wyrażasz siebie, inni mogą pomyśleć, że jesteś rozhisteryzowany albo rozgniewany. Człowiek inteligentny emocjonalnie nie jest impulsywny.

SKRAJNE ZACHOWANIA

#6 Bycie zbyt grzecznym

Jeśli jesteś przesadnie miły i kulturalny, to wcale nie usłyszysz pochwał na swój temat. Inni będą to odbierać jako próbę ukrycia prawdziwych intencji.

#7 Nastawienie do innych

Nie zakładaj z góry, że ktoś Cię nie lubi. Zachowuj się tak, jakby Twój rozmówca żywił do Ciebie sympatię, a w końcu na pewno zdobędziesz jego zaufanie.

#8 Przechwalanie się znajomościami

Mówienie o znajomościach lub spotkaniach ze znanymi ludźmi, może sprawiać wrażenie, jakbyś uważał się za lepszego od swoich rozmówców. W dodatku można to odbierać, jako chęć manipulowania innymi.

UŚMIECH

#9 Fałszywy uśmiech

Jeśli myślisz, że trudno odróżnić szczery uśmiech od udawanego, to jesteś w błędzie. Mięśnie twarzy pracują zupełnie inaczej w zależności od tego, czy uśmiech jest prawdziwy, czy fałszywy. W dodatku, jeśli pierwsza rozmowa przebiegała w miłej atmosferze, to Twój nowy znajomy lepiej Cię zapamięta i szybciej rozpozna, gdy zobaczycie się następnym razem.

#10 Sposób na zdobycie zaufania

Według badań, uśmiechnięci ludzie są szybciej akceptowani przez innych niż poważne osoby. Nawet jeśli utrzymujesz postawę zamkniętą, ale masz wesołe usposobienie, to zdobędziesz zaufanie swoich rozmówców.

SPOSÓB ROZMAWIANIA

#11 Plotkowanie, to niewłaściwe zachowanie

Najczęściej poznajemy się poprzez wymianę informacjami o swoim życiu osobistym, tj. wspomnieniami z dzieciństwa, zainteresowaniami. Jednak jeśli ktoś podzieli się z Tobą newralgicznymi szczegółami na swój temat, a Ty przekażesz je innym, nie licz że będziesz miał dobrą opinię. Raczej wszyscy uznają Cię za osobę nierzetelną i nielojalną albo po prostu za plotkarza.

#12 Ciągłe mówienie o sobie

Jeśli naprawdę zależy Ci na jakiejś znajomości i interesuje Cię Twój rozmówca, nie mów ciągle o sobie. Używanie zbyt często zaimka „ja” odpycha ludzi. Sprawia wrażenie, że nie jesteś nimi zainteresowany i nie chcesz ich poznać, albo uważasz się za mądrzejszego od innych.

#13 Brak własnego zdania

Jeśli tylko przytakujesz, a nie wyrażasz własnych opinii, stajesz się mniej atrakcyjny w oczach innych. To odpycha Twoich rozmówców i nie zachęca do dalszego kontaktu.

Twoje zachowanie jest bardzo ważne, jeśli chcesz zdobyć czyjeś zaufanie, czy sympatię. Pamiętaj o powyższych radach, a na pewno nie popełnisz żadnego błędu przy zawieraniu nowych znajomości

 

Wybrane dla Ciebie

21 osób, które wyróżniają się z tłumu i wszystko robią po swojemu. Zwracają uwagę swoją dziwnością

Istnieją ludzie, którzy nie oglądają się na innych i wszystko robią po swojemu. Oni wyróżniają się z tłumu i mają swój własny sposób na krojenie tortu czy jedzenie jabłek. Ich dziwność może czasami przerażać. 😉 1. Całkowity brak szacunku dla symetrii 😉 2. Tak tata kroi awokado 3. Krzesła to przeżytek 4. Chleb średnio wypieczony […]

11 irytujących osób, których zachowanie przyprawia o ból głowy. Oni chyba przybyli z jakiejś innej planety

Zachowanie niektórych ludzi jest wyjątkowo irytujące. Nie szanują oni przestrzeni prywatnej innych ludzi oraz notorycznie eksponują w samolocie czy pociągu swoje nagie stopy. Nie są przystosowani do życia w społeczeństwie i czasami można odnieść wrażenie, że przybyli z jakiejś innej planety. 1. Kino po wyjściu widzów z seansu 2. Dla dobrego zdjęcia ogrodzenie nie jest […]

6 podstawowych zasad dobrego wychowania. Każdy z nas powinien o nich pamiętać

Zasady etykiety niegdyś były uczone w szkołach i przekazywane z pokolenia na pokolenie. Niestety obecnie ta ważna, życiowa wiedza jest często zapominana i pomijana przez wiele osób. Jej znajomość może zaoszczędzić sporo wstydu i nerwów. Wiele osób twierdzi, że znajomości zasad savoir vivre dodaje im pewności siebie. W końcu może obecny wirus na tyle się […]

Jeżeli Twój kot przynosi Ci do domu martwą mysz, to ma jeden powód

Są zapewne tacy właściciele kotów, którym ich pupil przynosi martwe myszy. To zupełnie naturalne zachowanie futrzaka i nie należy się tym martwić. Tylko dlaczego mruczek tak robi? Kanapowi łowcy Koty domowe większość czasu spędzają śpiąc w ciepłym miejscu. Taki cieplarniany styl życia, nie sprawił, że ich naturalne instynkty przestały dochodzić do głosu. Koty to rasowi […]

21 osób, których złe zachowanie wystarczyłyby na napisanie pracy doktorskiej na temat braku kultury u ludzi

Zachowanie niektórych ludzi w miejscach publicznych budzi wiele zastrzeżeń, a nawet wywołuje oburzenie. Są osoby, które zupełnie nie zwracają uwagi na innych i postępują tak, jakby byli najważniejsi na świecie. Bezmyślnie lub dla zabawy niszczą mienie i śmiecą gdzie popadnie. Powinni dostać karę za swoje uczynki. 1. Dla zrobienia zdjęcia można, wg niektórych, łamać zakazy […]

21 rzeczy, które sprawią, że każdemu zagotuje się krew w żyłach. Ci ludzie nie odebrali lekcji dobrego wychowania

Istnieją rzeczy, które są w stanie zirytować niemal każdego w kilka sekund. Wystarczy tylko spojrzeć na śmieci pozostawione na plaży lub kurierów rzucających z rozmachem paczki pod drzwi. W takich sytuacjach trudno zachować spokój… Oto kolekcja najbardziej wkurzających rzeczy, z którymi ciągle się spotykamy. #1 Z pewnością każdy chciałby wąchać czyjeś stopy.. #2 Niektórzy uważają, […]