×

Ile ołówków widzisz na obrazku? Podpowiedzi mogą Ci pomóc lub Cię zmylić!

Quizy, łamigłówki, krzyżówki i zagadki – co łączy te wszystkie elementy? Fakt, że lubię je wszystkie! Naukowcy dowiedli, że taka forma rozrywki pozytywnie wpływa na mózg oraz zdolności koncentracji, dlatego codziennie powinieneś przeznaczyć przynajmniej kilka minut na rozwiązanie sudoku czy zagadki. Chcę Ci ułatwić to zadanie, dlatego poniżej prezentuje zagadkę, na którą tylko kilka osób zna odpowiedź!

Sprawdź się i odpowiedz na jedno pytanie!

Takie wyzwania nie wymagają od Ciebie posiadania doktoratu z matematyki czy innych niezwykłych zdolności – wystarczy odrobinę się skupić i spojrzeć na rysunek, a następnie odpowiedzieć na pytanie. Co więc jest w tym trudnego? Cóż… Wielu moich znajomych miało problem, żeby podać faktyczną liczbę ołówków.

Skąd wynika ten problem? Nasz wzrok lubi płatać nam figle dlatego odpowiedź na to pytanie nie we wszystkich przypadkach jest taka sama.

To ile ołówków widzisz?

Podpowiedzi mogą Ci pomóc lub Cię zmylić!

via GIPHY

Wiesz już ile ich jest?

via GIPHY

Prawidłową odpowiedzią jest odpowiedź… C! Nie zależnie co podpowiada Ci Twój umysł, na rysunku znajduje się 11 ołówków!

Znałeś prawidłową odpowiedź?

Ile ołówków udało Ci się zobaczyć? Czy dobrze je policzyłeś? Daj nam znać w komentarzach na Facebooku!

Katarzyna

Absolwentka dziennikarstwa i komunikacji społecznej. Fotografka i redaktorka. Miłośniczka ciekawego designu, dobrej muzyki oraz oryginalnych rozwiązań dla domu. Wolne chwile spędza na szukaniu ekologicznych rozwiązań, którymi chce dzielić się z innymi.

Może Cię zainteresować

zamknij