×

Który kwiatek zostanie podlany jako pierwszy? Aż 80% osób na początku podaje błędną odpowiedź

Internet jest pełen zagadek nad którymi trzeba się sporo nagłowić, aby znaleźć prawidłową odpowiedź. Często są one do tego stopnia trudne, że nie wszystkim udaje się je rozwiązać. Do tego typu łamigłówek z pewnością możemy zaliczyć poniższy przykład, który bardzo szybko stał się zmorą wielu internautów. Jak pójdzie Tobie?

„Zagadka wodna” jest trudniejsza, niż mogłoby się wydawać na pierwszy rzut oka. O co chodzi? Otóż rysunek przedstawia konewkę wody i sieć rur, przez które prowadzą do czterech kwiatków.

Pytanie brzmi, który kwiatek zostanie podlany jako pierwszy?

Uważaj, bo rozwiązanie wcale nie jest takie proste, jakby się mogło wydawać. Długość rur niekoniecznie świadczy o tym, że to właśnie do danego kwiatka woda dostanie się na samym początku.

Znasz już odpowiedź?

Jeśli nie, rozwiązanie znajdziesz poniżej.

Oto prawidłowa odpowiedź:

W pierwszym zbiorniku, do którego trafia woda, rura umieszczona po prawej stronie jest umieszczona nieco niżej niż ruda z lewej strony, co wpływa na to, że to właśnie do niego woda przedostanie się w pierwszej kolejności. Sytuacja ma się analogicznie do zbiornika znajdującego się po prawej stronie, przez co kwiatek numer 3 zostanie nawodniony jako pierwszy.

Znałeś odpowiedź? Daj nam znać w komentarzu na Facebooku!

Może Cię zainteresować

zamknij