×

5 zagadek logicznych, które sprawią, że się spocisz. Na każdą z nich masz tylko 30 sekund!

Lubicie zagadki? Jeśli tak to mam dla Was dobrą wiadomość! Poniżej znajdziecie kilka krótkich, lecz podchwytliwych pytań, na które należy odpowiedzieć jak najszybciej. Przeczytaj uważnie treść każdej zagadki i przez 30 sekund zastanów się nad odpowiedzią. Jeśli nie znajdziesz rozwiązania, poniżej znajdziesz prawidłowe odpowiedzi. Gotowy? Gotowa? To do dzieła!

#1

Młode małżeństwo miało dość swoich problemów finansowych. Kolejne kredyty i długi sprawiały, że czuli się coraz gorzej i nie dogadywali się miedzy sobą. W końcu postanowili skończyć ze swoim życiem. Wyszli na najwyższy budynek w mieście i postanowili skoczyć. Gdy odliczyli do trzech, mężczyzna skoczył, lecz kobieta została na dachu. Po kilku sekundach mąż otworzył spadochron. Które z nich jest zdrajcą?

#2

Czerwona królowa posłała Alicję na śmierć, dziewczynka może się uratować jeśli zagra w grę. W worku znajdują się dwa kamienie. Jeśli Alicja wyciągnie czerwony – przeżyje, jednak jeśli wyjmie z worka czarny kamień, królowa każe ją ściąć. Jednak zła królowa oszukiwała i umieściła w worku dwa czarne kamienie, o czym Alicja wiedziała. Jak dziewczynka zdoła przechytrzyć królową?

#3

Nowożeńcy wybrali się nad piękny wodospad. Nagle kobieta zapytała męża czy może skoczyć, aby udowodnić swoją miłość. Mężczyzna bardzo kochał swoją wybrankę serca, odwrócił się ze smutną miną i tuż przed skokiem powiedział jedną rzecz. Jak myślisz co powiedział?

#4

Było późne niedzielne popołudnie kiedy Kate została zamordowana. Policjant przesłuchiwał trójkę świadków – współlokatorkę Melanie, sąsiada Jeremy’ego oraz przyjaciółkę Claire. Claire powiedziała, że przyszła do Kate tylko na chwilę, lecz ta pracowała, dlatego nie chciała jej zawracać głowy i wyszła. Melanie przyznała, że wyszła na pocztę i wróciła późno. Jeremy powiedział, że wrócił do swojego mieszkania o 14:00 i znalazł Kate martwą. Kto jest mordercą?

#5

Mężczyzna zapadł w śpiączkę, gdy się obudził nic nie pamiętał. Nagle w szpitalu pojawiają się dwie kobiety i mówią, że obydwie są jego partnerkami. Która z nich jest jego żoną?

Odpowiedź #1

Mężczyzna jest zdrajcą. Dlaczego? Kobieta nie zeskoczyła ponieważ najprawdopodobniej stchórzyła, a jej instynkt przetrwania kazał jej pozostać na dachu, z kolei mąż był przygotowany i planował przeżyć, zabierając ze sobą spadochron.

Odpowiedź #2

Alicja wyciągnęła jeden kamień i wyrzuciła go na alejkę wśród liści, tłumacząc się ze swojej niezdarności. Zamiast szukać kamienia, zaproponowała żeby sprawdzić, który kamień został w worku i w ten sposób wszyscy zebrani dowiedzieliby się, który kamień wybrała dziewczynka.

Odpowiedź #3

Mężczyzna powiedział jedynie „Popchnij mnie”.

Odpowiedź #4

Jeremy i Melanie. Poczta nie jest czynna w niedzielę, a jeśli nawet Melanie wyszła z domu, to kto otworzyłby Jeremy’emu drzwi do mieszkania?

Odpowiedź #5

Kobieta w zielonej sukience. Po pierwsze nie muszą być małżeństwem, aby mieć ze sobą dzieci, jednak gdyby to była prawda, kobieta pewnie przyprowadziłaby je ze sobą.

Znałeś wszystkie odpowiedzi?

 

Katarzyna

Absolwentka dziennikarstwa i komunikacji społecznej. Fotografka i redaktorka. Miłośniczka ciekawego designu, dobrej muzyki oraz oryginalnych rozwiązań dla domu. Wolne chwile spędza na szukaniu ekologicznych rozwiązań, którymi chce dzielić się z innymi.

Wybrane dla Ciebie

Japońska zagadka matematyczna jest hitem Internetu. Wytęż umysł i sprawdź czy sprostasz ją rozwikłać

Wiele osób nie lubi matematyki i sam już wyraz zdolny jest u nich wywołać mocno negatywne skojarzenia. Ale są i tacy, którzy proste matematyczne łamigłówki uwielbiają. Jeśli czytasz ten artykuł, to zaliczasz się pewnie do tej drugiej grupy. Dzisiejsza zagadka stała się jakiś czas temu hitem w Japonii, a ostatnio, dzięki nieprzeniknionym algorytmom YouTube’a, zainteresowało […]

10 zagadek, na które potrafią odpowiedzieć tylko bystrzaki. Znasz odpowiedzi na wszystkie?

Uwielbiam zagadki nad którymi trzeba się chwilę zastanowić. Te 10 łamigłówek sprawi, że rozgrzejesz swój umysł! Sprawdź jak szybko odpowiesz na te zagadki! Spokojnie, jeśli nie uda Ci się znaleźć odpowiedzi, znajdziesz je w dalszej części artykułu. Zagadka #1 Zagadka #2 Zagadka #3 Zagadka #4 Zagadka #5 Zagadka #6 Zagadka #7 Zagadka #8 Zagadka #9 […]

10 podchwytliwych zagadek, które zagrają Ci na nosie

Przyjemnie jest czasami sprawdzić swoją spostrzegawczość i pobawić się w zgadywanie. Ale co jeśli pytania są podchwytliwe, a zagadki próbują zagrać nam na nosie? Dasz im radę czy odpuścisz? Poprawne odpowiedzi na zagadki znajdują się na końcu artykułu. #1 Tajemnicza postać #2 Spryciarz #3 Światełko w tunelu #4 Łzy #5 Ta straszna matematyka… #6 „Toż […]

Rozwiąż równanie przesuwając jeden kolorowy prostokąt! Tylko 85% ludzi zna poprawną odpowiedź

Matematyka… Jedni ją kochają inni nienawidzą. Bez względu na to w jakiej grupie się znajdujesz, z pewnością spróbujesz rozwiązać to zadanie! Sama nie należę do miłośników tej ścisłej dziedziny, jednak za każdym razem, gdy zobaczę taką łamigłówkę (swojego czasu były one na opakowaniach zapałek), zawsze staram się je rozwiązać. Przyznam, że ta jest wyjątkowa, ponieważ […]

Która z kobiet jest matką bawiącego się dziecka?

Czasami jest nam samym ciężko ocenić własną osobowość, lecz nie zgadzamy się z opiniami innych na swój temat. Najlepszym wyjściem jest rozwiązanie quizów osobowościowych, które mogą zdradzić nieco więcej na temat tego, kim jesteśmy. W tym teście można rozróżnić dwie wyjątkowe grupy ludzi. Sprawdź, do której z nich należysz! Spójrz na obrazek poniżej. Na środku […]

5 zagadek, które mieszają w głowie nawet bardzo inteligentnym ludziom

Uwielbiam dobre zagadki. Dzięki nim nasz mózg wchodzi na wysokie obroty. Są też świetne jako przerwa na oderwanie myśli od codziennych obowiązków. Poprawne odpowiedzi znajdziesz na końcu artykułu. Oto najlepsze z nich: #1 Siostry #2 Samolot #3 Jabłka #4 Bliźniacy #5 Lampy Odpowiedzi: #1 Marysia #2 Nic, samolot leci nad wodą #3 Jedna z bogiń […]