×

4 logistyczne zagadki, które potrafią rozwiązać tylko osoby o wysokim IQ

Szukasz ciekawej formy spędzenia czasu? Rozwiązałeś już wszystkie krzyżówki, a gra w pasjansa już Cię zanudza? W takim razie to idealna pora na zagadki! Usiądź wygodnie, skup się i postaraj się odpowiedzieć na poniższe zagadki. Na każde pytanie masz tylko 10 sekund. Czas start!

Zagadka 1

Mała Ania jest uwięziona w wieży. Aby z niej wyjść musi zejść po drabinie i wybrać jedne drzwi, jednak za każdymi z nich czyha na nią niebezpieczeństwo.

Za pierwszymi jest gorąca lawa, która wypłynie gdy tylko otworzy się drzwi. Za drugimi jest klaun zabójca, który morduje wszystkich spotkanych na swojej drodze. Za trzecimi drzwiami czeka lodowata przestrzeń. Za czwartymi stoi policjant, który zastrzeli każdego mężczyznę i każdą kobietę. Które drzwi powinna wybrać Ania aby wydostać się z wieży?

Zagadka 2

Król zorganizował zawody dla tych śmiałków, którzy chcieliby poślubić jego córkę. Umieścił księżniczkę w pokoju o wymiarach 50×50 metrów. W każdym kącie postawił skrzynkę, na której mieli stanąć rywale o rękę księżniczki.

Żaden z nich nie może ruszyć się z pudełka. Nie mogli też niczego ruszyć za wyjątkiem swojego rozumu. Pierwszy mężczyzna któremu uda się dotknąć dłoni księżniczki będzie zwycięzcą. Jednemu śmiałkowi to się udało. Jak to zrobił?

Zagadka 3

Szpieg włamał się do laboratorium i ukradł pendrive’a z ważnymi danymi. Jednak przez przypadek uruchomił alarm. Aby wydostać się z budynku musy wybrać jedne z trzech drzwi.

Za pierwszymi znajdują się radioaktywne substancje, za drugimi jest rozwścieczony mutant goryla zaś za trzecimi jadowite węże. Które drzwi powinien wybrać mężczyzna?

Zagadka 4

Terrorysta przejął samolot i zażądał worka z pieniędzmi oraz dwa spadochrony. Kiedy otrzymał okup, wyskoczył nad pustynią używając tylko jednego spadochronu. Po co potrzebny był mu ten drugi?

Odpowiedź 1

Ania powinna wybrać czwarte drzwi. Policjant zabije każdego mężczyznę i każdą kobietę, a Ania jest jeszcze dzieckiem, dlatego też jest bezpieczna.

Odpowiedź 2

Mężczyzna poprosił, aby księżniczka do niego podeszłą.

Odpowiedź 3

Niedaleko drzwi znajduje się kosz z bananami. Szpieg może odwrócić uwagę goryla i przejść przez drugie drzwi.

Odpowiedź 4

Terrorysta zażądał drugiego spadochronu, aby policja myślała że wyskoczy z zakładnikiem. Wtedy nikt by do niego nie strzelał, aby nie zabić bezbronnej osoby.

 

Katarzyna

Absolwentka dziennikarstwa i komunikacji społecznej. Fotografka i redaktorka. Miłośniczka ciekawego designu, dobrej muzyki oraz oryginalnych rozwiązań dla domu. Wolne chwile spędza na szukaniu ekologicznych rozwiązań, którymi chce dzielić się z innymi.

Wybrane dla Ciebie

8 niełatwych zagadek, które spróbują Cię przechytrzyć

„Na to bym nie wpadł, a gdy poznałem rozwiązanie wydaje się to takie oczywiste” – czy przyjdzie Ci powtarzać za chwilę raz po raz te frazę, gdy zmierzysz się z poniższymi zagadkami? Poprawne odpowiedzi na zagadki znajdują się na końcu artykułu. #1 Trudne relacje #2 W górę i w dół #3 Na własność #4 Kontakty […]

10 zagadek, na które potrafią odpowiedzieć tylko bystrzaki. Znasz odpowiedzi na wszystkie?

Uwielbiam zagadki nad którymi trzeba się chwilę zastanowić. Te 10 łamigłówek sprawi, że rozgrzejesz swój umysł! Sprawdź jak szybko odpowiesz na te zagadki! Spokojnie, jeśli nie uda Ci się znaleźć odpowiedzi, znajdziesz je w dalszej części artykułu. Zagadka #1 Zagadka #2 Zagadka #3 Zagadka #4 Zagadka #5 Zagadka #6 Zagadka #7 Zagadka #8 Zagadka #9 […]

18 zagadek na spostrzegawczość, z którymi poradzą sobie osoby, które mają sokoli wzrok

Wypatrzenie małych przedmiotów na blatach czy narzutach to prawdziwe wyzwanie. Czasami biały kot doskonale ukryje się na śniegu, a czarny pies schowa się w pokoju tak, że ciężko będzie go zauważyć. Oto garść zagadek na spostrzegawczość, z którymi poradzą sobie osoby posiadające sokoli wzrok. 1. Potrafisz znaleźć psa ucinającego sobie drzemkę? Czworonóg ukrył się pośród […]

10 podchwytliwych zagadek, które zagrają Ci na nosie

Przyjemnie jest czasami sprawdzić swoją spostrzegawczość i pobawić się w zgadywanie. Ale co jeśli pytania są podchwytliwe, a zagadki próbują zagrać nam na nosie? Dasz im radę czy odpuścisz? Poprawne odpowiedzi na zagadki znajdują się na końcu artykułu. #1 Tajemnicza postać #2 Spryciarz #3 Światełko w tunelu #4 Łzy #5 Ta straszna matematyka… #6 „Toż […]

Rozwiąż równanie przesuwając jeden kolorowy prostokąt! Tylko 85% ludzi zna poprawną odpowiedź

Matematyka… Jedni ją kochają inni nienawidzą. Bez względu na to w jakiej grupie się znajdujesz, z pewnością spróbujesz rozwiązać to zadanie! Sama nie należę do miłośników tej ścisłej dziedziny, jednak za każdym razem, gdy zobaczę taką łamigłówkę (swojego czasu były one na opakowaniach zapałek), zawsze staram się je rozwiązać. Przyznam, że ta jest wyjątkowa, ponieważ […]

5 zagadek, które mieszają w głowie nawet bardzo inteligentnym ludziom

Uwielbiam dobre zagadki. Dzięki nim nasz mózg wchodzi na wysokie obroty. Są też świetne jako przerwa na oderwanie myśli od codziennych obowiązków. Poprawne odpowiedzi znajdziesz na końcu artykułu. Oto najlepsze z nich: #1 Siostry #2 Samolot #3 Jabłka #4 Bliźniacy #5 Lampy Odpowiedzi: #1 Marysia #2 Nic, samolot leci nad wodą #3 Jedna z bogiń […]