×
Wirtualna Polska

Zagotuj, ostudź i podlej pomidory po pikowaniu. Nie nadążysz ze zbieraniem plonów!

Teoretycznie pomidory nie są trudne w uprawie i jeśli masz choć odrobinę smykałki, to bez problemu będziesz cieszyć się nimi w swoim ogródku. Tylko doświadczeni ogrodnicy wiedzą, ile trzeba serca i wiedzy, żeby osiągnąć naprawdę imponujące rezultaty. Dziś wzbogacimy twoją wiedzę i opowiemy ci, czym podlewać pomidory po pikowaniu. To bardzo mocno pomaga im wyrosnąć.

Wirtualna Polska
Wirtualna Polska

Pikowanie pomidorów jest jednym z kluczowych momentów w trakcie ich rozwoju. Efektów nie zobaczysz od razu, ale to właśnie prawidłowe pikowanie w dużym stopniu wpływa na wielkość plonu i dorodność owoców, które zbierzesz z krzewów. Warto zaraz po pikowaniu podać pomidorom jedną z odżywek, która wspomoże ich wzrost.

Czym podlewać pomidory po pikowaniu?

Być może słyszałeś już o podawaniu pomidorom na tym etapie odżywki z pokrzywy, skrzypu czy mniszka (podaje się je w postaci gnojówki). Zdaniem wielu ogrodników te zioła to zdecydowanie najlepsza opcja, bo są naturalne i zupełnie darmowe (jeśli tylko masz do nich dostęp i czas, aby je pozbierać). Nadto mają wiele składników odżywczych, które skutecznie wspomagają rozwój pomidorów. Być może jednak nie masz czasu na ganianie po łąkach, albo masz tak dużą uprawę, że jest to nieopłacalne. Wtedy wcale nie musisz sięgać po z reguły silne chemiczne środki ze sklepu ogrodniczego. Są lepsze alternatywy. Zaprezentujemy ci jedną z najczęściej polecanych przez doświadczonych ogrodników. Będziesz potrzebował:

  • jednej łyżki goździków;
  • skórka z jednej cebuli (dobrze jest ją pociąć nożem na mniejsze części);
  • zawartość dwóch torebek czarnej herbaty (bez samych torebek);
  • 300 ml wody.
Wirtualna Polska
Wirtualna Polska
Odżywka dla pomidorów po pikowaniu, fot. gettyimages

Odżywka dla pomidorów po pikowaniu, fot. gettyimages

 

Może cię również zainteresować: Rozsyp ją już wiosną w ogrodzie. Skutecznie zwalczy kleszcze i inne szkodniki

Wrzuć wszystkie składniki do garnka i zalej całość wodą. Umieść na kuchence i gotuj przez 10-15 minut. Następnie odstaw do ostygnięcia (nie musi ostygnąć całkiem, chodzi o to, byś się nie oparzył) i przecedź. Sam płyn przelej do dowolnego naczynia, w którym będziesz go przechowywał. Przed zaaplikowaniem na pomidory musisz jeszcze go rozcieńczyć — użyj 100 ml roztworu na trzy litry wody. Wymieszaj, przelej do buteleczki ze spryskiwaczem i zaaplikuj na pomidory.

Czym podlewać pomidory po pikowaniu, fot. gettyimages

Czym podlewać pomidory po pikowaniu, fot. gettyimages

Wirtualna Polska
Wirtualna Polska

 

Może cię również zainteresować: Zamiast wyrzucać, posyp nim mrowisko. Mrówki szybko wyniosą się z ogrodu

Proste triki, które ułatwią ci uprawę roślin doniczkowych

Wirtualna Polska
Wirtualna Polska

Może Cię zainteresować