×
Wirtualna Polska

W te dni nie zrobisz zakupów! Już od 1 marca, wchodzi ustawa o zakazie handlu w niedziele

Większość z nas jest przyzwyczajona do tego, że w każdej chwili może podjechać do sklepu i kupić produkt, którego zabraknie. Z pewnością nie jestem jedyną osobą, która w trakcie gotowania przypomina sobie, że brakuje jakiegoś ważnego składnika i natychmiast trzeba wybrać się do najbliższego spożywczego. Jednak już od najbliższej niedzieli większość sklepów będzie zamknięta.

Wirtualna Polska
Wirtualna Polska

Zgodnie z ustawą dotyczącą handlu w niedziele, która zacznie obowiązywać od 1 marca, w praca w sklepie będzie dozwolona tylko w pierwszą i ostatnią niedziele miesiąca. Oto lista niedziel NIEhandlowych:

– 11 marca,
– 18 marca,
– 1 kwietnia (Wielkanoc),
– 8 kwietnia,
– 15 kwietnia,
– 29 kwietnia,
– 13 maja,
– 20 maja (Zesłanie Ducha Świętego),
– 10 czerwca,
– 17 czerwca,
– 8 lipca,
– 15 lipca,
– 22 lipca,
– 12 sierpnia,
– 19 sierpnia,
– 9 września,
– 16 września,
– 23 września,
– 14 października,
– 21 października,
– 11 listopada (Święto Niepodległości),
– 18 listopada,
– 9 grudnia.

Wyjątkowo, zakupy będziemy mogli zrobić w niedzielę bezpośrednio przed Wielkanocą (25 marca) oraz dwie niedziele przed Bożym Narodzeniem (16 i 23 grudnia)

Dokładną listę niedziel handlowych oraz dane na temat tego, gdzie będzie można wybrać się na zakupy w niedziele niehandlowe znajdziecie w poniższym filmie:

Wirtualna Polska
Wirtualna Polska

Wirtualna Polska
Wirtualna Polska

Katarzyna

Absolwentka dziennikarstwa i komunikacji społecznej. Fotografka i redaktorka. Miłośniczka ciekawego designu, dobrej muzyki oraz oryginalnych rozwiązań dla domu. Wolne chwile spędza na szukaniu ekologicznych rozwiązań, którymi chce dzielić się z innymi.