×

Zalany telefon… 4 błędy, które popełniamy ratując naszą komórkę. Bardziej szkodzą niż pomogą

Jeśli nasz telefon wpadł do wody, to możemy się z nim praktycznie pożegnać (chyba że to model wodoszczelny) i odesłać do serwisu. Niestety „magiczny ryż” to wymysł Internetu.

Jak to ryż nie działa?

Zgodnie z internetową legendą ryż ma pochłaniać wilgoć w zalanym telefonie i cudownie go uratować. Niestety jest to totalna bajka i to taka bez szczęśliwego zakończenia. Ryż nie tylko nie pochłania wilgoci w wystarczającej ilości, aby uznać to za przydatne, ale także sam może uszkodzić telefon, gdyby dostał się do jakiś trudno dostępnych miejsc wewnątrz obudowy. Zapewne prędzej ryż przyciągnie osobę, która w zamian za pyszną potrawę naprawi Twój telefon, niż ten produkt spożywczy wyciągnie wodę z zalanego urządzenia…

Jakie podjąć działania po zalaniu?

Na pewno nie próbuj wysuszyć telefonu z użyciem suszarki. Telefon nie ma otworów, które umożliwiłyby odparowanie wody, więc jedyne co uda Ci się osiągnąć to nagrzanie urządzenia i jego dalsze uszkodzenie.

Nie używaj patyczków do uszu, próbując dotrzeć to trudno dostępnych miejsc telefonu i definitywnie nie próbuj wycierać wszelkich wejść papierem. Istnieje ryzyko, że zamiast wytrzeć wodę, wepchniesz ją do środka. No i niestety pozostaje zadzwonienie do serwisu i mieć nadzieję, że nic się nie stało.

Nie próbuj włączać telefonu, bo istnieje ogromne ryzyko, że go uszkodzisz w trakcie włączania poprzez zwarcie.

Przede wszystkim wyłącz telefon i wyciągnij baterię (jeśli masz taką możliwość). Następnie połóż go na zwykłym ręczniku i wytrzyj go zwykłymi ręcznikami papierowymi bądź innymi chłonnymi materiałami.

To już nigdy nie będzie ten sam telefon

Niestety elektronika i wilgoć to wrogowie od czasu, gdy człowiek opanował pierwsze iskry energii elektrycznej. Telefon, który wróci z serwisu, ma znacznie krótszy czas żywotności niż jego kolega, który nie miał kontaktu trzeciego stopnia z wodą. No, chyba że należysz do właścicieli tych magicznych urządzeń, które mają w sobie piasek z Bałtyku, ziemię z Tatr i pewnie fragmenty bursztynowej komnaty. jednak takie cuda to pieśń przeszłości, albowiem nowoczesne smartfony nie mają wytrzymałości porównywalnej do Nokii 3310.

Jak w prosty sposób zabezpieczyć telefon przed zalaniem w trakcie wakacyjnego wypadu bądź w trakcie zimowej wędrówki? Włożyć go do woreczka strunowego. W ten sposób uzyskujemy pełną ochronę przed wilgocią i to w bardzo taniej formie.

A najważniejsze co możecie zrobić, to dbać o swojego smartfona. Kup mu odpowiednie etui i nie wystawiaj go na działanie wilgoci.

15 niewiarygodnych rzeczy, jakie udało się ludziom zrobić ze swoim sprzętem

23 fachowców, których należy unikać jak ognia. Ich praca to wyższy poziom wtajemniczenia

 

 
, brightside.me

Wybrane dla Ciebie

5 trików na dezynfekcje i czyszczenie telefonu. Bezpieczne dla ekranów dotykowych

Telefon komórkowy to rzecz, którą stale używamy i trzymamy w rękach bardzo często, bez względu na miejsce, w którym przebywamy. Zbiera więc na sobie bród i drobnoustroje, które przenosimy na dłoniach. Dlatego ważne jest częste jego mycie i dezynfekcja, aby po umyciu rąk drobnoustroje nie wróciły do nas z powrotem z powierzchni telefonu. I sposób: […]

Jak szybko naładować telefon? 9 trików, które przyspieszą proces

Ile razy zdarzyło Ci się przed wyjściem sięgnąć po smartfon i zobaczyć, że bateria jest na wyczerpaniu? Pewnie w takim wypadku zastanawiasz się jak szybko naładować telefon, w końcu nie masz czasu na godzinne czekanie aż bateria osiągnie 100%! Istnieje kilka sposobów, które mogą pomóc Ci w ekspresowym tempie naładować telefon. Dowiedz się także jakich […]