Przekształcił pojazd w istny zamek na kółkach. Jego wnętrze zapiera dech w piersiach - Genialne
×
Wirtualna Polska

Przekształcił pojazd w istny zamek na kółkach. Jego wnętrze zapiera dech w piersiach

Karawaning to coś dla ludzi, którzy kochają ruch, niezależność i wolność. Mieszkanie w kamperach czy przyczepach kempingowych staje się coraz bardziej popularne szczególnie w Australii i Nowej Zelandii. To tam ludzie coraz częściej decydują się na jeżdżący na kółkach dom, którym są w stanie dojechać teoretycznie wszędzie! Na takie rozwiązania wpływają między innymi rosnące w zastraszającym tempie koszty mieszkań.

Wirtualna Polska
Wirtualna Polska

Zainspirowany mobilnymi domami 32-letnie Bryce Langston stworzył kanał na YouTube pt. „Living Big In A Tiny House”. To tam dzieli się ze swoimi odbiorcami unikalnymi domami na kółkach. Choć wiele z nich wygląda niesamowicie, ta ciężarówka przekształcona w zamek zasługuje na szczególną uwagę. Jej wygląd przechodzi najśmielsze oczekiwania!

To cudeńko jest własnością Justina i Joli, którzy również trafili do programu „Living In A Tiny House”

Myślałem o powrocie do Nowej Zelandii. Mieszkałem w busie, kiedy pomyślałem, że warto byłoby zamienić pojazd w swego rodzaju dom, który można byłoby zabrać ze sobą dosłownie wszędzie. Wtedy postanowiłem zacząć działać.

Już z zewnątrz pojazd wygląda dość nietypowo – niedopasowane panele, elementy wykonane z cegieł itd. Langston zapewnia, że samochód jest dopuszczony do ruchu i można się nim legalnie przemieszczać

Wirtualna Polska
Wirtualna Polska

Lubię inżynierię i sztukę. To niesamowite, kiedy można połączyć te dwie rzeczy ze sobą. Tak więc zrobiłem i w ten sposób stworzyłem nasz niesamowity dom – mówi Justin.

Każdy szczegół „zamku” został dokładnie przemyślany i przygotowany. W przytulnych zakątkach nietypowego domu znajdują się niezbędne rzeczy, takie jak chociażby ubrania

W środku znajdziemy również pełnowymiarową kuchenkę, która zapewnia przygotowywanie ciepłych posiłków.

Każdy potrzebuje miejsca w kuchni. To miejsce, gdzie spędzamy znaczną część swojego czasu, dlatego też była dla nas priorytetem.

Wirtualna Polska
Wirtualna Polska

Na piętrze znajdziemy natomiast piękną, przytulną sypialnię

To jednak nie koniec „zamkowych atrakcji”. Wieżyczki, które są przyłączone do wyjątkowego domu, skrywają w sobie toaletę, podczas gdy w kolejnej znajdziemy pełnowymiarowy prysznic!

Odcinek „Living In A Tiny House”, w którym możesz obejrzeć zamek na kółkach, został zamieszczony poniżej. Trzeba przyznać, że robi ogromne wrażenie! My nie możemy wyjść z podziwu, a Ty?

Wirtualna Polska
Wirtualna Polska

Może Cię zainteresować