×

Miała już dość drogich szamponów i wpadła na genialny pomysł. Umyła swoje włosy mieszanką mąki i…

Ludzie, którzy chcą żyć w zgodzie z naturą i unikają kosmetyków drogeryjnych będą zadowoleni z tej porady. Choć mąkę żytnią można raczej spotkać w kuchni, nikt nie mówił, że to jedyna płaszczyzna, na której ten produkt się sprawdza.

Z niewielkiej ilości mąki żytniej można stworzyć szampon, który wyjdzie naprzeciw oczekiwaniom wielu wymagających kobiet. Jego skład sprawi, że w naturalny sposób zadbasz o skórę głowy jak i o wygląd włosów.

1

Zastanawiasz się dlaczego właśnie mąka żytnia nadaje się do mycia głowy? No cóż… Zawiera wiele witamin i minerałów. Poza tym taki szampon będzie mieć pH zbliżone do naszego. Jakby tego było mało, nasz naturalny produkt czyści włosy. Czy może być lepiej?

2

Najpierw należy przesiać dwie łyżki mąki. Potem dodać taką ilość wody, aby powstało coś o konsystencji ciasta. Wymieszać dobrze i produkt wziąć ze sobą pod prysznic. Nałożyć go na mokre włosy i wmasowywać przez 3 minuty w skórę głowy.

Najlepiej korzystać z mąki, która jest drobno zmielona. Jeśli nie posiadasz takiej, postaraj się dokładnie ją przesiać. Łuski, które zostawisz mogą być ciężkie do wyczesania. Pamiętaj także, aby dokładnie spłukać ją z włosów i skóry głowy.

3

Szampon z mąki żytniej sprawi, że Twoje włosy będą dokładnie umyte, błyszczące i zostaną ujarzmione. Ta metoda zasługuje na uznanie!

Może Cię zainteresować

zamknij