×
Wirtualna Polska

Zamiast wyrzucać, włóż pod rośliny. Ślimaki już nie ruszą Twoich upraw

Ślimaki są Twoim utrapieniem? Masz dość ich obecności i nadgryzionych roślin? Mamy na to rozwiązanie! Wypróbuj nasz sposób na ślimaki w ogrodzie! Zapomnisz o ich obecności na bardzo długo!

Wirtualna Polska
Wirtualna Polska

 

Chociaż ciekawie wyglądają, ślimaki to ogrodowe pasożyty. I nie pełnią w ogrodzie funkcji ozdobnej, a wręcz przeciwnie – sieją duże spustoszenia w uprawach. Jeśli chcesz się ich skutecznie pozbyć, skorzystaj z naszej rady.

Co robić z niechcianymi lokatorami w ogrodzie?

Czy tego chcemy, czy nie – szkodniki są częścią ogrodu i ochoczo żerują na naszych roślinach. Do tych „niechcianych lokatorów” należą ślimaki. Wydawałoby się, że małe i niepozorne – a potrafią wyrządzić spore szkody na uprawach. Uwielbiają one: groszek, fasolę, sałatę czy ziemniaki. Ich uwadze nie umkną też kwiaty. Najczęściej sięgają po: tulipany, dalie, czy ostróżki. Można zastosować na pozbycie się ich sklepowych środków. Mamy dla Ciebie jednak sposób na ślimaki w ogrodzie, który zrobisz  samodzielnie!

sposób na ślimaki w ogrodzie, fot. getty images

sposób na ślimaki w ogrodzie, fot. getty images

Wirtualna Polska
Wirtualna Polska

 

Zobacz również: Już teraz zastaw te proste i ekologiczne pułapki na ślimaki. Dzięki temu nie wtargną one do Twojego ogrodu!

Domowe sposoby walki ze ślimakami

Ten patent odkryliśmy w naszym ogrodzie dzięki kapuście. Kiedy zauważyliśmy, że żerują na niej ślimaki, włożyliśmy pod każdą główkę nacięty tekturowy karton. Nacięty po to, aby można go było wsunąć pod łodygę rośliny i odpowiednio duży, aby ślimaki nie mogły sięgnąć liści zza niego. Podobnie zrobiliśmy z cukinią. Efekt mocno nas zaskoczył! Ślimaki momentalnie przestały zjadać nasze uprawy – listki były całe. Okazało się, że tektura jest przeszkodą dla ślimaków. Dlatego na nią nie wejdą, a roślina będzie zabezpieczona. Zaczęliśmy stosować taką tekturową „barierę” również dla innych roślin.

Sposób na ślimaki w ogrodzie, fot. Unsplash

Sposób na ślimaki w ogrodzie, fot. Unsplash

Wirtualna Polska
Wirtualna Polska

Co jeszcze okazało się pomocne?

Znamy jeszcze inny patent na to, jak pozbyć się ślimaków z ogrodu. Zastosuj do tego ziemię okrzemkową. Rozsyp ją w miejscu ich żerowania i gotowe. Szybko odstraszy ona ślimaki, a także inne pasożyty. Jest ona skuteczna na mszyce, ziemiórki, gąsienice i kleszcze. Domowym sposobem jest też kawa. Zrobisz z niej preparat odstraszający ślimaki. 

Przygotowanie:

  • zaparz kawę i odstaw ją do wystygnięcia,
  • rozcieńcz napar wodą w proporcji 1:4,
  • gotowym roztworem spryskaj liście roślin.
Wirtualna Polska
Wirtualna Polska

Ten środek spłoszy, zarówno ślimaki, jak i nornice. A Ty będziesz mógł cieszyć się swoimi uprawami. Powtarzaj ten zabieg regularnie, jak tylko zauważysz, że pasożyty ogrodu wróciły do żerowania. Dzięki temu będziesz miał pewność, że roślinom nie grozi ich atak. 

Zobacz również: Prosta i skuteczna pułapka na ślimaki. Tak je wyłapiesz nie tracąc czasu!

Wirtualna Polska
Wirtualna Polska

Może Cię zainteresować