×

W domu zawsze mam zamrożony płyn do mycia naczyń. Ma genialne działanie

Płyn do mycia naczyń jest niezbędny w każdej kuchni. Już sama nazwa sugeruje do czego go potrzebujemy. Jednak jest dużo bardziej przydatny, niż nam się wydaje. Oprócz dość oczywistego zastosowania ma również wiele innych, praktycznych. Zastanawiacie się jakich? Oto 12 z nich:

#1 Trudne plamy

plyn-do-naczyn-2
Niektóre plamy mogą być kłopotliwe do sprania dla zwykłego proszku do prania. Spróbuj płynu do naczyń! Nanieś odrobinę i pocieraj, a następnie wypierz jak zazwyczaj.

#2 Projekt artystyczny

plyn-do-naczyn-3
Coś z myślą o dzieciach. Do odrobiny mleka dodaj kilka kropli barwnika spożywczego. Następnie zanurz wacik w płynie do naczyń i umieść go w kolorowej miksturze. Zobacz co się stanie!

#3 Długie chłodzenie

plyn-do-naczyn-4

Zamrożony płyn do naczyń pozostaje zimny dłużej niż zwykły lód.

#4 Oleiste plamy

plyn-do-naczyn-5
Wyciekający olej na podjeździe i brak pomysłu jak się go pozbyć? Płyn rozcieńczony z wodą i szczotka niewątpliwie rozwiążą ten problem.

#5 Owady w domu

plyn-do-naczyn-6
Pchły, mrówki lub inne irytujące owady? Wymieszaj łyżkę płynu do naczyń z butelką wody i spryskaj miejsce, gdzie szkodniki lubią się pojawiać. To je zabije. Spryskując miksturą ramy okien i drzwi również zapobiegniesz ich wizytom.

#6 Czyszczenie przyborów do makijażu

plyn-do-naczyn-7
Gąbki do makijażu wymagają ciągłego czyszczenia. Kąpiel w wodzie z płynem do naczyń sprawi, że będą wyglądać jak nowe.

#7 Przetłuszczające się włosy

plyn-do-naczyn-8
Raz w tygodni umyj włosy wodą z odrobiną płynu do naczyń. Dzięki temu przestaną się nadmiernie przetłuszczać.

#8 Powrót do koloru

włosy (16)
Kolor włosów po farbowaniu nie wyszedł tak jak tego pragnęłaś? Zastosuj się do powyższej rady, a w bezpieczny sposób szybciej pozbędziesz się niechcianego koloru.

#9 Trujący bluszcz

plyn-do-naczyn-9
Jeśli masz wysypkę po trującym bluszczu, umyj zakażony obszar wodą z płynem do naczyń. Pomoże zapobiec rozprzestrzenieniu się, gdyż usuwa oleiste substancje.

#10 Domowe bańki mydlane

plyn-do-naczyn-10
Dzieciaki to kochają!

#11 Odetkaj toaletę

plyn-do-naczyn-11
Jeśli masz problemy z zatkaną toaletą, wlej kubek płynu do naczyń i pozostaw na 10 minut. Po tym czasie wlej miskę gorącej wody i spuść wodę. Toaleta odetkana!

Może Cię zainteresować

zamknij