×

Zapach, którego muchy nienawidzą. Pozbędziesz się ich w końcu z domu!

Jest jeden zapach, którego muchy nienawidzą tak mocno, że raz na zawsze nie będą chciały odwiedzać Twojego domu. Przy tym jest on bardzo miły dla powonienia większości ludzi. Mowa o głównym składniku popularnego dodatku do ciast.

Jak pozbyć się much z domu? Zapach, którego muchy nienawidzą, a ludzie uznają za jeden z przyjemniejszych

Rośliną, której zapachu muchy nie znoszą jest wanilia. Nie do końca wiadomo dlaczego tak na nie działa, ale wiele osób uważa ją za najskuteczniejszą metodę pozbycia się raz na zawsze much z domu. Aby wanilia zadziałała możesz zastosować ją w dowolnej formie. Wiele osób zdaje się po prostu na odświeżacze powietrza o tym zapach, albo tez stosuje waniliowe olejki do ciast, bo są najbardziej dostępne i im bardzo dobrze znane.

Zapach którego muchy nienawidzą
Zapach którego muchy nienawidzą Fot. Freepik freepik

Zrób własny repelent odstraszający owady przy użyciu ekstraktu z wanilii

Jeśli tylko masz ochotę i czas możesz przygotować własny repelent odstraszający muchy i inne owady na bazie wanilii. Podajemy poniżej jak go przygotować krok po kroku:

Do jego przygotowania będzie Ci potrzebny przede wszystkim czysty ekstrakt z wanilii. Możesz go kupić przez internet lub w sklepie ze zdrową żywnością. W obydwu przypadkach zwróć uwagę na to, aby był to czysty ekstrakt z wanilii bez dodatków, takich jak cukier czy alkohol. Cukier będzie przyciągać owady, a nie je odstraszać.

Następnie dodaj około 1 łyżki stołowej czystego ekstraktu z wanilii do pustej butelki ze spryskiwaczem i wymieszaj z wodą (nie przesadzaj z jej ilością – wanilia nie może być zbyt rozcieńczona, bo nie zadziała).

Inny zapach, którego muchy nienawidzą

Opcjonalnie możesz dodać też inne naturalne środki odstraszające owady. Dobrze sprawdzają się olejek z mięty pieprzowej, olejek cytronelowy i olejek z trawy cytrynowej. Gdy już przygotowałeś swoją mieszankę, rozpyl środek tam, gdzie jest potrzebny. Możesz nawet rozpylić go na siebie, nakładając na nadgarstki i kostki, aby odstraszyć szkodniki, gdy będziesz wychodził na zewnątrz. Ekstrakt z wanilii jest doskonałym środkiem odstraszającym owady, ponieważ można go bezpiecznie stosować na skórę, nie powodując podrażnień. Nie uszkadza również żadnych powierzchni domowych.

Zapach którego muchy nienawidzą
Zapach którego muchy nienawidzą Fot. Freepik freepik

Poznaj też rośliny, których nienawidzą komary! Postawione na balkonie czy w ogrodzie skutecznie je odstraszą.

Może Cię zainteresować