×
Wirtualna Polska

5 sprawdzonych sposobów na przedłużenie trwałości perfum. Utrzymają się cały dzień!

Piękny zapach zależy nie tylko od tego ile wydamy na buteleczkę perfum. Nawet jeśli kupisz drogi kosmetyk, nie oznacza to że będzie poprawnie go używać. Wydaje Ci się, że aplikowanie perfum to łatwizna? Być może, ale łatwo też popełnić kilka podstawowych błędów.

Wirtualna Polska
Wirtualna Polska

Oto sposoby aby użyć swoich ulubionych perfum tak, aby przez długie godziny zniewalały pięknym zapachem.

#1 Nie mieszaj perfum o różnych zapachach

Wirtualna Polska
Wirtualna Polska

Korzystając z kilku rodzajów kosmetyków tj. dezodorant, krem do ciała, perfumy, żel do kąpieli) staraj się kupować produkty, które pasują do siebie zapachem. Najlepiej postawić na całą linię tego samego zapachu np. brzoskwiniowa mgiełka, brzoskwiniowy balsam do ciała, brzoskwiniowy żel do kąpieli. Najlepiej jeśli Twój dezodorant i krem będą bezzapachowe. Pamiętaj że jeśli wymieszanie różnych zapachów może nie pachnieć najlepiej.

#2 Używaj innych perfum w dzień, a innych wieczorem

Nie zapominaj o tym, że nie jesteś jedyną osobą, która poczuje zapach perfum. Twój nos po pewnym czasie przyzwyczai się do ich zapachu, lecz reszta osób będzie mogła je wyczuć. Dlatego też bardzo ważne, aby pamiętać o właściwym czasie na użycie odpowiednich perfum. W ciągu dnia oraz cieplejszych miesięcy należy używać lekkich perfum lub tzw. mgiełek. Gdy robi się zimno lub gdy idziesz na imprezę, możesz użyć perfum o silniejszym zapachu.

#3 Nie pocieraj perfum

Jednym z najbardziej popularnych błędów, jakie popełniamy to pocieranie perfum o nadgarstki.Takie działanie tylko niszczy cząstki perfum, które mogą zmienić swój zapach oraz intensywność. Aby perfumy długo i pięknie pachniały nanieś je palcami lub spryskaj nadgarstki i poczekaj aż zapach wsiąknie w skórę.

Wirtualna Polska
Wirtualna Polska

#4 Aplikuj perfumy na ciało, nie ubrania

Na sam koniec kluczowa zasada – perfumy zawsze należy nanieść na skórę! Nie pryskaj ich na ubrania, ponieważ możesz wybrudzić swoje ulubione ciuchy. Dodatkowo wiele materiałów może wsiąknąć zapachy nawet na rok! Jeśli często zmieniasz perfumy po pewnym czasie Twoje ubrania będą jak mieszkanka zapachów.

#5 Gdzie powinno aplikować się perfumy?

freepik.com

freepik.com

Wirtualna Polska
Wirtualna Polska

Obszar za uszami i nadgarstkami

W tych obszarach naczynia krwionośne są naprawdę blisko powierzchni skóry, a puls i temperatura pomagają rozprzestrzenić się zapachowi. WAŻNE: Należy pamiętać, że w tym obszarze jest dużo gruczołów, więc nie należy stosować perfum na bazie olejków.

Włosy
Powszechnie wiadomo, że włosy dobrze zachowują zapachy dzięki swojej strukturze. Należy jednak pamiętać o kilku rzeczach: perfumy na bazie alkoholu sprawiają, że włosy są suche, dlatego najlepiej nie nakładać ich na włosy. WAŻNE: Oleiste i stałe perfumy nie są najlepszym wyborem dla włosów, ponieważ trudno je rozprowadzić i mogą sprawiać wrażenie tłustych włosów.

Tył szyi
Jest to prawdopodobnie najbardziej znany i skuteczny obszar, ze względu na to, że utrzymuje zapach znacznie dłużej niż inne obszary ciała. WAŻNE: W tym obszarze należy używać wyłącznie zimą i jesienią, ponieważ ciepło może spowodować zbyt mocny zapach.

Wirtualna Polska
Wirtualna Polska

Zgięcie łokcia

Perfumiarze uważają, że ten obszar jest bardziej odpowiedni dla perfum niż szyja czy nadgarstki. Uważaj jednak, ponieważ skóra jest w tym miejscu naprawdę miękka, więc istnieje ryzyko reakcji alergicznej na niektóre składniki perfum.

Wirtualna Polska
Wirtualna Polska

Katarzyna

Absolwentka dziennikarstwa i komunikacji społecznej. Fotografka i redaktorka. Miłośniczka ciekawego designu, dobrej muzyki oraz oryginalnych rozwiązań dla domu. Wolne chwile spędza na szukaniu ekologicznych rozwiązań, którymi chce dzielić się z innymi.

Może Cię zainteresować