×

Prawdopodobnie przez większość czasu źle zapalałeś świece. Poprawny sposób jest banalnie prosty!

Wiele osób używa zapachowych świec. Są doskonałe, gdy chcesz się odprężyć i wprowadzić wyjątkową atmosferę. Niewiele osób jednak wie, że istnieje poprawny sposób ich zapalania.

Nie tylko sprawi, że świeca będzie się ładniej palić, ale również będzie wydajniejsza.

1. Za każdym razem przycinaj knot

Zanim zapalisz świecę, przytnij knot. Użyj do tego nożyczek czy obcinacza do paznokci, nie ma znaczenia. Po prostu zawsze przycinaj końcówkę.

Czemu? Po pierwsze, przycięty knot daje czystsze i jaśniejsze światło. Płomień nie będzie przyjmował dziwnej formy i nie będzie spalał się tak szybko.

Po drugie, zbyt długi knot jest zazwyczaj przyczyną nieprzyjemnych smug dymu. Przycinanie knota utrzymuje płomień pod kontrolą i zapobiega tworzeniu się dymnych smug oraz nie osmala słoika.

2. Pozwól, by wosk się stopił

Na powyższym zdjęciu możecie zobaczyć jak wygląda typowa świeca. Boczne warstwy nie stopiły się i knot zaczął zapadać się coraz bardziej. Dlatego warto po zapaleniu świecy poświęcić kilka minut na stopienie bocznych warstw. Dzięki temu świeca będzie przydatna na dłużej i unikniesz sytuacji, gdy knot zaczyna tonąć w połowie świecy.

Choć cały zabieg wymaga cierpliwości, to warto poświęcić na niego trochę czasu. Różnica jest zauważalna i jak łatwo się domyślić, płomień nie jest zakryty przez ścianę wosku.

3. Kupuj świece z kilkoma knotami

Jeśli nie masz czasu na roztapianie wosku przy ściankach, po prostu kupuj świece z wieloma knotami. Dzięki temu wydłużysz życie swojej świecy i nie stracisz czasu na opalanie woskowego tunelu.

4. Utrzymuj płomień z dala od podmuchów powietrza

Staraj się trzymać zapaloną świecę z dala od wentylatorów, klimatyzatorów, otwartych okien i innych wietrznych miejsc. Podmuch powietrza sprawi, że płomień zacznie się ruszać, a co za tym idzie, wosk będzie się topił nieregularnie, a na słoiku powstaną brzydkie, czarne osady.

Może Cię zainteresować

zamknij