Kategorie Balkon i ogródDom

Zapałki w doniczce?! Stary sposób, na ochronę roślin przed chorobami

Każdy miłośnik zieleni chciałby, aby jego kwiaty zawsze były piękne i zdrowe. Niestety często zdarza się, że nasze rośliny doniczkowe więdną, a my nie znamy dokładnego powodu dlaczego tak się stało. Okazuje się, że rozwiązaniem tego problemu mogą być zapałki w doniczce!

Rośliny często są atakowane przez pasożyty, których nie zauważamy. Grzyby czy insekty nie pozwalają na odpowiedni wzrost i rozwój zieleni, przez co roślina obumiera

zapałki w doniczce 1 - zwiędłe kwiaty
instagram.com/doc_savage_fl

Prostym i dość zaskakującym ratunkiem przed uschnięciem jest pudełko zapałek. Jeśli chcesz zapobiec atakom robaków, grzybów oraz innych pasożytów wystarczy, że wbijesz główkami do dołu kilka zapałek. Zachowaj między nimi odstępy około 5 centymetrów. Kiedy już umieścisz zapałki w glebie, podlej roślinę tak jak standardowo to robisz.

Zapałki w doniczce?! To wcale nie głupi pomysł!

Cały trik polega na rozpuszczeniu siarki umieszczonej na czubkach zapałek

Ta niewielka ilość siarki nie zaszkodzi roślinie, lecz zdoła odstraszyć insekty. Zostaw zapałki na dwa dni w doniczce, a następnie wyciągnij je z gleby. Po upływie 48 godzin siarka powinna się rozpuścić i rozprowadzić po ziemi.

zapałki w doniczce - kwiaty na parapecie
unsplash.com

Ten trik znany jest na całym świecie! Amatorzy, a także profesjonalni ogrodnicy od lat w ten sposób radzą sobie ze szkodnikami, które niszczą rośliny!

zapałki w doniczce 3 - doniczka z zapałkami
genialne.pl

Prawda, że ten trik jest banalnie prosty?

Źródło i fotografie: lolmania.pl, gardeningsoul.com