5 prostych sposobów na odetkanie toalety bez użycia przepychacza

Byliście kiedyś w sytuacji gdy zapchała Wam się toaleta, a przepychacz sanitarny akurat się zgubił? Mam nadzieję, że nie. Jednak gdyby kiedyś zdarzyło się Wam coś podobnego, możecie skorzystać z kilku poniższych sposobów. Warto je zapamiętać, bo nigdy nie wiecie, kiedy mogą się Wam przydać…

#1 Szczotka do WC

Czasami wystarczy spróbować użyć szczotki do WC zamiast przepychacza. Na pewno sprawdzi się to w mniej poważnych przypadkach.

#2 Wieszak druciany

wikihow.com
wikihow.com

Rozetnij wieszak i pozginaj go w podobny sposób, jak na zdjęciu powyżej. Włóż rękawiczki i spróbuj za pomocą drutu usunąć z toalety zalegające nieczystości. Uważaj tylko, aby nie porysować nim delikatnej powierzchni sedesu.

#3 Mop i reklamówka

wikihow.com
wikihow.com

Jeśli nie masz pod ręką przepychacza, możesz owinąć mopa reklamówką jednorazową i przywiązać ją najwyżej jak się da. Zadziała na takiej samej zasadzie.

#4 Wodorotlenek sodu

wikihow.com
wikihow.com

Ten sposób świetnie sprawdzi się w przypadku poważnie zatkanej toalety. Pamiętaj jednak, aby zachować przy nim szczególną ostrożność. Radzę użyć rękawiczek i nie zapomnieć o ochronnych okularach.

Nigdy nie wsypuj sody kaustycznej bezpośrednio do toalety. Koniecznie najpierw rozmieszaj ją w wodzie.

  • Do plastikowego wiaderka wlej około 3-4 litrów rody. Zakryj usta i nos kawałkiem ściereczki. Powoli dodawaj około 1 kilograma wodorotlenku sodu i dokładnie mieszaj. Nigdy nie rób odwrotnie.
  • Upewnij się, że pomieszczenie jest dobrze wentylowane, aby nie wdychać oparów. Nie dotykaj mieszaniny gołymi rękami, aby się nie poparzyć. Jeśli choć kropla mieszanki spadnie na Twoją skórę, umyj ją dokładnie dużą ilością wody.
  • Po rozmieszaniu, powoli wlej roztwór do muszli klozetowej. Zamknij sedes i pozostaw na 45 minut.
  • Po tym czasie znów przygotuj taką samą mieszaninę, ale tym razem wlej ją do toalety i pozostaw na całą noc.
  • Rano zalej gorącą wodą.

#5 Folia spożywcza

1. Oklej folią spożywczą wierzch toalety.

via GIPHY

2. Spłucz

via GIPHY

3. Nagromadzone powietrze „pchnij” do wnętrza toalety.

via GIPHY

4. Gotowe

Znaliście te sposoby?