×
Wirtualna Polska

Zapomnij o sprayach i pipetkach. Obroża z bursztynu to prawdziwa rewolucja na kleszcze!

Wspólne spacery z psem po lesie, trening w parku lub przesiadywanie na działce może skończyć się złapaniem kleszcza. Teraz jest ich prawdziwy wysyp. Zwykle stosuje się chemiczne preparaty. My jednak odkryliśmy inny patent. Zobacz, jak działa obroża z bursztynu na kleszcze. Jest dużo lepsza!

Wirtualna Polska
Wirtualna Polska

Czy słyszałeś, że obroża z bursztynu na kleszcze to naturalna ochrona przeciw tym pasożytom? Zastanawiasz się, co zastosować u swojego pupila, aby uniknąć ich ataku? Mamy dla ciebie naturalne metody, dzięki którym zapomnisz o sklepowych preparatach.

Co użyć na kleszcze?

Wielu właścicieli psów zastanawia się, co będzie najbardziej skuteczne na kleszcze. W sklepach lub u weterynarza można zakupić wiele preparatów: typu spot-on, tabletek, szamponów, obroży ultradźwiękowych, czy sprayów. Są one jednak naszpikowane chemią, aby odstraszyć pasożyty, dlatego nie są obojętne dla zdrowia naszego zwierzaka. Z tego względu przygotowaliśmy propozycje naturalnych sposobów na kleszcze. Obroża z bursztynu, chociaż kosztowna, to prawdziwy hit, który działa rewelacyjnie. Bursztyn można zastosować zarówno dla naszego zwierzaka, jak i dla nas samych.

Co użyć na kleszcze? Fot. Gettyimages

Co użyć na kleszcze? Fot. Gettyimages

Wirtualna Polska
Wirtualna Polska

 

Zobacz również: Tej substancji kleszcze boją się jak ognia. Spryskaj ubranie, a będą uciekać w podskokach

Obroża z bursztynu na kleszcze

Kiedy poszukiwaliśmy naturalnych preparatów na kleszcze, okazało się, że świetne działanie odstraszające ma bursztyn. Żywica ta, wykorzystywana często w biżuterii, kosmetykach i lecznictwie, działa na te pasożyty fenomenalnie skutecznie. Z tego względu poleca się nosić naszyjniki i bransoletki z bursztynu, aby zapobiec ich atakom. U psów stosuję się zaś obrożę z dodatkiem tej żywicy. Potwierdzono, że surowy bursztyn zawiera terpeny aromatyczne, które są wydzielane poprzez tarcie go o sierść. Dlatego odstrasza kleszcze i pchły. Jeśli chcesz bez chemii zabezpieczyć swojego pupila przed pasożytami, zastosuj obrożę z bursztynu.

obroża z bursztynu, fot. Pixabay

obroża z bursztynu, fot. Pixabay

Wirtualna Polska
Wirtualna Polska

 

Inne naturalne sposoby na kleszcze

Poza chemicznymi preparatami przeciw kleszczom dostępnymi w sklepach i internecie istnieją też naturalne, roślinne rozwiązania. Wśród ziół i roślin działających odstraszająco na kleszcze znajdują się:

 • lawenda,
 • goździk,
 • cytronela,
 • trawa cytrynowa,
 • szałwia,
 • mięta pieprzowa,
 • rozmaryn
 • tymianek
 • melisa lekarska,
 • drzewo herbaciane,
 • geranium,
 • aloes,
 • wrotycz pospolity,
 • czystek kreteński.

Pewnie czytając listę wskazanych ziół, łapiesz się za głowę, bo nie wiesz, jak stosować je na swoim pupilu. To proste — suszone zioła i rośliny zaparz w niewielkiej ilości wody, po czym spryskaj ostudzonym naparem sierść i skórę psa. I gotowe — twój pies będzie zabezpieczony. Taki roztwór możesz stosować również na sobie, kiedy wybierasz się na przechadzkę po lesie. Pamiętaj jednak, że olejki eteryczne ze wskazanych ziół i roślin należy rozcieńczać innymi olejami roślinnymi, na przykład olejem słonecznikowym lub z pestek winogron. Wyjątkiem jest olejek z drzewa herbacianego, który można stosować bez rozcieńczania, już bezpośrednio na skórę. Skutecznie, bez chemii, samo dobro wprost z natury!

Wirtualna Polska
Wirtualna Polska

 

Zobacz również: Ta roślina zawiera substancje toksyczne, które skutecznie odstraszają kleszcze

Wirtualna Polska
Wirtualna Polska

Może Cię zainteresować