×
Wirtualna Polska

Każdy posiadacz okularów ma na ich powierzchni zarysowania. Z tymi 9 sposobami pozbędziesz się ich!

Okulary korekcyjne nie należą do najtańszych, a żeby zarysować ich szkiełka potrzeba naprawdę niewiele. Czasami wystarczy, że spadną na ziemię, podczas gdy tańczysz, potkniesz się o schodek czy zaczepisz o krawężnik. Na szczęście jest na to sposób, dzięki któremu nie będziesz musiał wyrzucać zadrapanych okularów, ponieważ wciąż możesz przywrócić ich szkiełkom dawny wygląd!

Wirtualna Polska
Wirtualna Polska

Oto kilka z najpopularniejszych sposobów, które pozwolą Ci usunąć widoczne na okularach rysy. To naprawdę możliwe!

1. Soda oczyszczona i woda

Po zakończeniu czyszczenia okularów przy użyciu ściereczki w mikrofibry, wymieszaj 1 łyżkę sody oczyszczonej z 1 łyżeczką wody do momentu, aż otrzymasz swego rodzaju pastę. Pokryj szkiełka powstałą pastą, delikatnie wetrzyj, a następnie opłucz okulary. Gotowe!

JASON GRZESKOWIAK 
Wirtualna Polska
Wirtualna Polska

2. Szampon dla dzieci

Użyj odrobinę szamponu dla dzieci oraz ściereczki z mikrofibry, aby wypolerować zadrapania.

3. Ocet biały

Ocet biały ma mnóstwo zastosowań – idealnie nadaje się również do czyszczenia okularów. Wymieszaj ocet z odrobiną sody, a powstałą mieszanką delikatnie wypoleruj rysy.

Wirtualna Polska
Wirtualna Polska

4. Płyn do mycia naczyń i odplamiacz

Wymieszaj kilka kropel płynu do mycia naczyń z odplamiaczem. Powstałą mieszankę nanieś i wetrzyj w zarysowane szkiełka przy użyciu ściereczki z mikrofibry.

JASON GRZESKOWIAK

5. Alkohol

Wirtualna Polska
Wirtualna Polska

Alkohol w połączeniu z sodą oczyszczoną lub samą ściereczką z mikrofibry idealnie nadaje się do polerowania delikatnych zadrapań.

6. Pasta do zębów

Do wypolerowania widocznych zadrapań możesz wykorzystać również zwykłą pastę do zębów – żel, pasta wybielająca i ekstra miętowa nie wchodzą w grę! Nanieś odrobinę pasty na bawełniany materiał i wcieraj ją w porysowane szkiełko przez około 10 sekund. Spłucz pastę i powtórz czynność w razie potrzeby.

7. Woda z mydłem

Wirtualna Polska
Wirtualna Polska

Kiedy wszystko inne zawiedzie, spróbuj użyć zwykłego mydła i ściereczki z mikrofibry. Efekt powinien być lepszy jeśli dodasz trochę sody.

8. Wosk samochodowy

Nanieś wosk samochodowy na szkiełka i delikatnie wetrzyj go miękką ściereczką w celu usunięcia płytkich zadrapań. Nie wykluczone, że po zakończeniu czynności będziesz musiał przemyć szkiełka wodą.

PUBLIC DOMAIN 
Wirtualna Polska
Wirtualna Polska

9. Zestaw do zarysowań

Jeśli nic nie pomaga, można kupić specjalny zestaw do polerowania zarysowanych szkiełek, który tymczasowo wypełnia widoczne zadrapania. Warto rozważyć to rozwiązanie przed zakupem kolejnej pary okularów.

Rozwiązań jest mnóstwo. To z którego skorzystasz zależy tylko i wyłącznie od Ciebie. Warto o nich pamiętać!

Wirtualna Polska
Wirtualna Polska

Może Cię zainteresować