×

10 zasad, którymi w codziennym życiu kierują się bogaci ludzie

Podobno nigdy nie powinniśmy się poddawać, bo przecież jeśli coś raz nie wyszło to nie oznacza, że za drugim lub trzecim razem zadanie zakończy się niepowodzeniem. Ludzie, którzy osiągnęli sukces wiedzą, że droga do bogactwa nie jest usłana różami – ciągnie się i przeważnie zawsze ma się pod górkę. Jednak są pewne zasady, którymi kierując się, możesz się rozwinąć i osiągnąć ogromny sukces. Chcesz poznać zasady którymi kierują się w życiu bogaci ludzie? Sprawdź, co warto zmienić w swoim życiu!

#1 Mów mniej, słuchaj więcej

Słuchanie innych ludzi to kluczowy punkt w biznesie. Ta zasada jest bardzo ważna zarówno w życiu zawodowym jak i prywatnym.

bogaci ludzie - rozmawiający biznesmeni
pexels.comm

Steve Jobs powiedział kiedyś „Nie ma sensu zatrudniać mądrych ludzi i mówić im co mają robić. Zatrudniajmy inteligentnych ludzi, aby mogli powiedzieć nam, co zamierzają zrobić„. Ludzie zawsze będą mówić co im się podoba, a co nie. Dzięki słuchaniu będziesz wiedział jakie są potrzeby innych.

#2 Wyjdź z biura

Spróbuj przenieść niektóre ze swoich codziennych zadań na miejsce poza biurem.

bogaci ludzie -spotkanie biznesowe
freepik.com

Rozmawiaj z klientami i ekspertami w publicznych przestrzeniach, to pozwoli Ci poszerzyć horyzonty, zmienić perspektywę oraz rozwijać swoją wiedzę. Nie zawsze nauczysz się wszystkiego siedząc przy biurku, dlatego czasami warto od niego odejść.

#3 Pamiętaj, kiedy przestać

Przesuwanie swoich granic, praca do późnych godzin czy przenoszenie obowiązków służbowych do życia prywatnego, nie jest tym co robią bogaci ludzie.

bogaci ludzie -fikołek na plaży
pexels.com

Takie osoby wiedzą znacznie lepiej, co jest ważne, a ważne jest aby oddzielić pracę od życia osobistego. Jeśli nie chcesz wiecznie czuć się wyczerpany, wypalony i nieefektywny, lepiej zostaw pracę w pracy.

#4 Mądrze wybieraj swoich znajomych

To może być trudne, ale jeśli chcesz odnieść sukces, musisz dobrze ocenić swoje przyjaźnie.

bogaci ludzie -grupa znajomych
freepik.com

Zadaj sobie pytanie, czy znajomi pomagają Ci być być najlepszą wersją siebie, czy pomagają Ci osiągnąć sukces czy może ciągną Cię w dół? Jeśli Twoim celem jest tylko bycie bogatym, zacznij zaprzyjaźniać się z ludźmi, którzy mogą ci w tym pomóc. Jednak pamiętaj, że pieniądze to nie wszystko – czasami warto być bogatszym o nowe doświadczenia. Bogaci ludzie z pewnością zgodzą się w tym stwierdzeniu!

#5 Nigdy nie przestawaj się rozwijać

Świat, w którym żyjemy, zmienia się cały czas. Nowe produkty, innowacje i technologie pojawiają się niemal każdego dnia.

bogaci ludzie -spotkanie biznesowe
freepik.com

Jeśli chcesz być na bieżąco i odnosić sukcesy, musisz nieustannie uczyć się nowych rzeczy. Książki, wykłady, filmy i podcasty mogą pomóc Ci być na bieżąco.

#6 Dobrze planuj swój czas

Zastanawiałeś się kiedyś, ile czasu spędzasz przewijając swoje social media albo ile godzin zmarnowałeś na oglądanie filmów ze słodkimi kotkami?

bogaci ludzie -telefon / siłownia
pexels.com / pexels.com

Postaraj się ograniczyć korzystanie z telefonu i komputera, odetnij się od Instagrama i pomyśl, co jest dla Ciebie dobre i na czym warto się skupić. Jak rozwinąć swoje pasje, biznes, jak zadbać o zdrowie i kontakty z wartościowymi osobami.

#7 Trzymaj się wyznaczonego planu

Nie ma znaczenia, czy to kalendarz, czy aplikacja na telefonie. Zapisz listę rzeczy do zrobienia, cele krótkoterminowe i długoterminowe, a nawet marzenia.

bogaci ludzie -planner
pexels.com

Zapisz wszystko, co dzieje się tak. Zapisuj nawet wzloty i upadki dnia codziennego. To pomoże Ci oczyścić swoją głowę i znaleźć miejsce na nowe pomysły i ważne plany.

#8 Czytaj więcej

Według badań Toma Corleya, które opisał w swojej książce „Nawyki bogaczy: codzienne nawyki niosące sukces ludzi zamożnych”, bogaci ludzie wybierają książkę zamiast telewizji.

bogaci ludzie -książka
pexels.com

W rzeczywistości 88% bogatych ludzi czyta co najmniej 30 minut dziennie. Wszystko, począwszy od literatury poświęconej samodoskonaleniu, a skończywszy na wiadomościach, może pomóc w poszerzeniu wiedzy, dzięki czemu staniesz się bardziej otwarty i znajdziesz sposób na rozwijanie swojego biznesu.

#9 Miej źródło pasywnego dochodu

Bogaci ludzie nie wydają wszystkich pieniędzy na markowe ubrania, drogie gadżety, biżuterię lub samochody mimo tego, że wiele osób myśli że tak właśnie jest.
bogaci ludzie - bogaci ludzie zasady

Nie marnują swoich ciężko zarobionych pieniędzy na takie rzeczy, lecz na znacznie ważniejsze potrzeby. Dochód oparty na pobocznym biznesie, inwestycjach, dywidendach lub na nieruchomościach może być źródłem dodatkowych pieniędzy ludzi bogatych. Nawet posiadanie pieniędzy na rachunku oszczędnościowym o wysokiej wydajności może Cię wzbogacić.

#10 Stawiaj siebie na pierwszym miejscu

Naprawdę ważne jest aby dbać o swoje ciało i umysł. Każdego dnia poświęcaj na siebie trochę czasu.

bogaci ludzie -joga
freepik.com

Podnoś ciężar, graj w tenisa, biegaj. Nie zapominaj o przebywaniu z bliskimi osobami oraz o spokoju wewnętrznym. Medytacja, gorąca kąpiel czy przygotowanie zdrowego posiłku sprawi, że poczujesz się lepiej i zregenerujesz ciało. To wszystko sprawi, że nigdy nie poczujesz się wypalony.

A Ty co robisz, aby Twoje życie było bardziej wartościowe?

Katarzyna

Absolwentka dziennikarstwa i komunikacji społecznej. Fotografka i redaktorka. Miłośniczka ciekawego designu, dobrej muzyki oraz oryginalnych rozwiązań dla domu. Wolne chwile spędza na szukaniu ekologicznych rozwiązań, którymi chce dzielić się z innymi.

Może Cię zainteresować

zamknij