×
Wirtualna Polska

Zasadź w donicach i postaw na parapecie. Myszy nie zbliżą się do twojego domu ani na krok

Myszy są szkodnikami, które mogą łatwo zadomowić się w naszych domach i ogrodach. Bardzo często gryzą oraz niszczą wszystko, co znajdzie się na ich drodze, np. kable i drewniane meble. Poznaj rośliny, które odstraszają myszy skuteczniej niż sklepowe odstraszacze.

Wirtualna Polska
Wirtualna Polska

W celu ochrony domu przed myszami warto wykorzystać naturalne środki odstraszające, które działają poprzez wydzielanie znienawidzonych przez gryzonie substancji zapachowych. Nie zaleca się stosowania płynów chemicznych, ponieważ mogą one negatywnie wpływać na nasze zdrowie.

Mięta pieprzowa skutecznie odstraszy myszy

Zastosowanie mięty pieprzowej w naturalnych metodach leczniczych jest znane od wieków. Roślina ta znakomicie wpływa na poprawę pracy układu pokarmowego oraz niwelowania bólów głowy. Na myszy jednak nie działa równie dobrze — nie znoszą jej zapachu i pierzchają z miejsc, gdzie wyczują jej woń. Właśnie dlatego warto zasadzić ją wokół domu, na balkonie lub tarasie w doniczkach. Można też samodzielnie przygotować saszetki z suszoną miętą i rozwiesić je w domu oraz szafach. Zaleca się używanie olejku z mięty, którym nasącza się waciki.

Rośliny, które odstraszają myszy, fot. Pixabay

Rośliny, które odstraszają myszy, fot. Pixabay

Wirtualna Polska
Wirtualna Polska

 

Zobacz również: Posadź te rośliny w ogrodzie lub na balkonie, a skutecznie odstraszą kleszcze

Wilkomlecz ogrodowy i bazylia ochroną twój dom przed gryzoniami

Roślina nazywana jest także „kretowiskiem” ze względu na swoje skuteczne działanie odstraszające inne szkodniki. Wilkomlecz ogrodowy wytwarza drażniący zapach lateksu, który szybko pozbędzie się myszy. Zasadź go w miejscach, które najczęściej są odwiedzane przez te gryzonie oraz w doniczkach przy wejściach do domu. Jednak pamiętaj, że dotykając tej rośliny, trzeba bardzo uważać, ponieważ może podrażnić skórę — zawsze zakładaj rękawiczki ochronne. Natomiast jeśli masz dzieci lub zwierzęta, to wilkomlecz ogrodowy nie jest dobrym wyborem, bo w przypadku połknięcia liści może doprowadzić do zatrucia. Drugą rośliną będącą świetną bronią przeciw myszom jest bazylia — to nie tylko aromatyczna przyprawa, ale również świetny odstraszasz. Zasadź ją w doniczce na parapecie, a suszoną bazylię umieść w woreczkach lub rozsyp przy wejściu do domu.

Rośliny, które odstraszają myszy, fot. gettyimages

Rośliny, które odstraszają myszy, fot. gettyimages

Wirtualna Polska
Wirtualna Polska

 

Pozostałe rośliny, które pozbędą się myszy

  • Lawenda, inaczej Lavandula angustifolia, pozbędzie się nie tylko gryzoni, ale również owadów, m.in. komarów. Dodatkowym atutem jest fakt, że będzie wytwarzała piękny zapach w ogrodzie lub balkonie;
  • Trawa cytrynowa jest tropikalną rośliną, która nie tylko pachnie, ale i pozbywa się szkodników z domu i ogrodu.

 

Zobacz również: To zatrzyma inwazję myszy na twój dom, nawet jeśli nie ma w nim kota

Wirtualna Polska
Wirtualna Polska

Wirtualna Polska
Wirtualna Polska

Może Cię zainteresować