×

Weź na plażę zasłonę prysznicową. Będziesz zachwycony co można z niej zrobić

Podczas wypoczynku na plaży z dziećmi trzeba zachować szczególną ostrożność. Morze jest nieprzewidywalne, a maluchy bardzo lubią wodę oraz kąpiele. Dlatego, aby przestać się stresować i pozwolić sobie na przyjemny odpoczynek, warto zrobić pociechom basen na plaży.

Na plaży należy zawsze mieć dzieci na oku. Z drugiej strony każdy rodzić również pragnie złapać trochę oddechu. Jednak jak to zrobić przy ruchliwej gromadce maluchów, które kochają taplać się w wodzie? Jak się okazuje, jest na to prosty sposób.

Basen z zasłony prysznicowej

Przed wyjściem na plażę zabierz ze sobą koniecznie dowolną zasłonę prysznicową i zrób (razem z dziećmi oczywiście) mały basen. Dzięki temu maluchy będą bawiły się blisko Ciebie w małym brodziku. To lepsze i szybsze rozwiązanie niż zabieranie ze sobą dmuchanych basenów. Zasłona zajmuje naprawdę mało miejsca i bez trudu zmieścisz ją w torbie.

Wykonanie plażowego basenu krok po kroku

1. W piasku wykop sporą dziurę. Powinna być dostosowana do wzrostu i gabarytów dzieci. W końcu one muszę się w niej swobodnie poruszać.

tiphero.com

2. Dno dziury wyłóż zasłoną prysznicową. Upewnij się, że dobrze przylega do piasku. Zabezpiecz także ranty, aby przypadkiem wiatr ich nie poruszał (wystarczy je dobrze przysypać piaskiem).

tiphero.com

3. Na końcu razem z dziećmi napełnij dziurę wodą morską. Możecie nosić ją w wiaderkach, konewkach i wszystkim tym, co akurat macie pod ręką. Już samo to zadanie bardzo ucieszy maluchy.

basen na plaży
tiphero.com

Plażowy basen gotowy! Wystarczy tylko powrzucać do niego wszystkie kąpielowe gadżety i dzieci mogą rozpocząć zabawę. Pamiętaj tylko, aby maluchy zawsze miały na głowach kapelusze lub czapki. Latem słońce praży bardzo mocno, a jak wiadomo właściwa ochrona jest na wagę złota. I na stałe zaprzyjaźnij się z kremem z filtrem.

basen na plaży
tiphero.com

Już wiesz jak szybko i sprawnie zrobić basen na plaży. Teraz przekonaj się po co warto, zabierać na spacer z dziećmi, małe kartony w dziurkami. To wstęp do świetnej zabawy.

Może Cię zainteresować

zamknij