Kategorie LajfhakiPsychologia

Zastosowania nici dentystycznej, które Cię zaskoczą. Przekroi nawet tort

Myślę, że każdy z nas (a przynajmniej większość) ma w swoim domu nić dentystyczną. Ta mała rzecz potrafi skutecznie pomóc w doczyszczeniu zębów i poprawić wygląd naszego uśmiechu. Okazuje się, że oprócz tego możesz wykorzystać ją na 10 innych sposobów. Oto zastosowania nici dentystycznej, które musisz poznać.

Jesteś ciekawy co dzięki niej możesz zdziałać?

#1 Czyszczenie klawiatury komputera

Zastosowania nici dentystycznej, które Cię zaskoczą. Przekroi nawet tort
youtube.com

Przywiąż końcówki nici do palców wskazujących i przesuwaj nicią miedzy klawiszami, aby wydobyć pył, brud i resztki jedzenia. Ten trik sprawdzi się także podczas czyszczenia mebli czy szczelin w płytkach.

Zastosowania nici dentystycznej – #2 Klejąca warstwa na zdjęciach

Stare albumy u babci mogą przypominać klasery i być zabezpieczone specjalnym papierem, który przykleja się do rodzinnych pamiątek. Chcesz się jej pozbyć bez niszczenia fotografii? Wykorzystaj nić dentystyczną! Przesuń kawałek nici między zdjęciem a stroną, a kartka ochronna bez problemu odklei się od fotografii.

#3 Cieknący kran

Zastosowania nici dentystycznej, które Cię zaskoczą. Przekroi nawet tort
freepik.com

To jeden z najbardziej irytujących dźwięków, nieprawdaż? Zanim wezwiesz hydraulika, weź kawałek nici i przywiąż ją do spodu kranu, kierując sznurek w odpływ. Sznurek będzie tłumił wodę, która skieruje się po sznurku w dół odpływu. Pamiętaj, że nić szybko zawilgotnieje i aby nie zapleśniała, wymieniaj ją aż do czasu naprawy usterki. TO ZASTOSOWANIE JEST TYLKO TYMCZASOWE, DO CZASU NAPRAWY!

Zastosowania nici dentystycznej – #4 Krojenie tortu

via GIPHY

Pokrojenie warstwowych ciast może być problematyczne, jednak z pomocą wykałaczek (umieść je przy pomocy linijki) i nici dentystycznej staniesz się w tym mistrzem. Wystarczy umieścić wykałaczki na środku ciasta, a następnie owinąć wokół nich kawałek nici dentystycznej. Przekręć nić z przodu i powoli pociągnij. Następnie weź kawałek papieru do pieczenia i szpatułkę do wyciągania pokrojonych ciast. Papier połóż na górnej części, a szpatułkę umieść pomiędzy warstwy ciasta. Umieść dłoń na górze i zdecydowanym ruchem, przekręć ciasto.

#5 Przypalone ciastka

instagram.com/june_optimisticlife

Będąc już w temacie pieczenia, czasami zdarza się, że nasze wypieki przykleją się do blachy i ciężko je ściągnąć. Weź nić dentystyczną, wsuń ją pod ciasto i delikatnie przeciągnij.

Zastosowania nici dentystycznej – #6 Problem z obrączką

zastosowania nici dentystycznej - obrączka
youtube.com

Przewlecz nić przez obrączkę, a następnie owiń nią palec. Delikatnie ciągnij za koniec nitki owiniętej dookoła pierścionka. Obrączka powinna zacząć przesuwać się w kierunku oplecionej nitki.

#7 Związanie włosów

Jeśli nie masz ze sobą gumki do włosów, ale w Twoim plecaku znajduje się kawałek nici dentystycznej, a Ty koniecznie potrzebujesz zawiązać swoje niesforne włosy, wykorzystaj do tego nitkę!

Zastosowania nici dentystycznej – #8 Rozpalanie ogniska

instagram.com/hub_bart

Jeśli planujesz wybrać się pod namiot i będziesz chciał szybko rozpalić ognisko, pomoże Ci w tym nić dentystyczna. Wystarczy owinąć kawałek woskowanej nitki wokół kilku patyczków i zapalić zapałką.

#9 Prowizoryczne sznurówki

Sznurówka w bucie pękła? Umieść kawałek nitki pomiędzy dziurkami w bucie, dzięki temu Twój but nie spadnie Ci z nogi, a Ty doczłapiesz się do sklepu by kupić nową parę sznurówek.

Zastosowania nici dentystycznej – #10 Wiązanie kurczaka

Lub naprawdę wszelkiego rodzaju mięso, które musi być związane podczas gotowania. Jeśli nie masz nici, nici dentystyczne działają w ten sam sposób.

Zobacz także:

1) 12 niezwykłych zastosowań maści Vicks. Wcześniej mogłeś o nich nie słyszeć

2) 29 zastosowań pasty do zębów, o których nie miałeś pojęcia

3) Prawdziwe znaczenie przedmiotów, których funkcji nie zna aż 90% ludzi

Źródło i fotografie: tiphero.com