Kategorie Domowe trikiLajfhaki

Zastosowania płynu do zmiękczania tkanin, które sprawdzą się poza pralką

Na pewno wiesz, że płyn do płukania tkanin ma poprawiać jakość Twoich ubrań, ale czy wiesz jak inaczej można użyć tego detergentu? Okazuje się, że ma on znacznie więcej zastosowań niż myślisz! Mało kto o nich wie, a sami producenci nie lubią o tym wspominać. Zobacz zastosowania płynu do zmiękczania tkanin, które wybawią Cię z wielu sytuacji!

#1 Pomaga usunąć tapetę ze ściany

zastosowania płynu do zmiękczania tkanin
instagram.com

Zacznij od usunięcia fragmentów tapety za pomocą szczotki z włosiem drucianym. Następnie wymieszaj jedną pełną miarkę płynu do płukania tkanin z 250 ml wody. Po wymieszaniu weź gąbkę i nanieś mieszaninę na ścianę. Następnie na 20 minut. Po tym czasie będziesz w stanie łatwo zeskrobać tapetę. Jeśli wciąż jest to trudne, powtórz nałożenie mikstury.

#2 Zminimalizuj elektryczność statyczną dywanów

Zastosowania płynu do zmiękczania tkanin, które sprawdzą się poza pralką
freepik.com

Jeśli masz wrażenie, że za każdym razem gdy przechodzisz po swoim ulubionym dywanie zostajesz porażony prądem, to masz do czynienia z elektrycznością statyczną, którą w łatwy sposób możesz wyeliminować używając płynu do płukania. Weź pół litra wody i jedną pełną miarkę płynu. Następnie wymieszaj miksturę i przelej do butelki ze spryskiwaczem. Ostrożnie nanieś na noc odrobinę mieszanki. Ten sposób pomoże Ci zwalczyć uczucie statyczności na kilka tygodni.

#3 Usuwanie lakieru do włosów z tkanin

zastosowania płynu do zmiękczania tkanin
freepik.com

Jedną miarkę płynu zmieszaj z jedną miarką wody. Wymieszaj i przelej do butelki ze spryskiwaczem. Następnie rozmieść odrobinę mikstury na miejsce gdzie zalega lakier. Poczekaj chwilę i przetrzyj suchą szmatką.

#4 Usuwanie plam po twardej wodzie

zastosowania płynu do zmiękczania tkanin - twarda woda
auzance.pl

Usuwanie plam po twardej wodzie ze szklanek czy miseczek może być trudne, ale wystarczy, że napełnisz ją płynem do tkanin i zostawisz na 10 minut. Po tym czasie dokładnie przepłucz naczynie, które powinno być wolne od plam.

#5 Spalone resztki jedzenia

jak wyczyścić spaleniznę

Próby zmycia resztek przypalonego jedzenia z patelni czy garnków jest bardzo uciążliwe. Jednak wystarczy, że napełnisz patelnie ciepłą wodą i dodasz kilka kropel płynu do płukania tkanin. Pozostaw na 60 minut, po tym czasie wylej wodę i przetrzyj brudne naczynie ręcznikiem papierowym. Brud powinien łatwo zejść.

#6 Czyszczenie pędzli malarskich

zastosowania płynu do zmiękczania tkanin - czyszczenie pędzli malarskich
hamiltondecoratingtools.co.uk

Bez względu na to, jak bardzo starasz się je wyczyścić, czasami pędzle malarskie wciąż są brudne. Weź starą puszkę lub słoik, napełnij wodą i dodaj jedną łyżeczkę zmiękczacza do tkanin. Dobrze wymieszaj i zanurz w nim pędzle.

#7 Domowy odświeżacz do pokoju

W butelce z rozpylaczem wymieszaj jedną część zmiękczacza do tkanin, 2 łyżki sody oczyszczonej i 2 części wody. Rozpylaj mieszaninę w pomieszczeniu gdzie chcesz poprawić zapach powietrza.

#8 Usuń sierść zwierzaka z dywanu lub mebli

sierść zwierzaka
genialne.pl

Niezależnie ile razy dziennie odkurzasz, pewnie masz wrażenie, że sierść Twojego pupila wciąż zostaje na niepożądanym miejscu. Wymieszać dwie części wody z jedną częścią zmiękczacza. Mieszaninę umieść w butelce z rozpylaczem. Lekko rozpyl miksturę na dywan lub fotel, a następnie odkurz dany obszar.

#9 Płyn czyści różne powierzchnie

Chcesz skutecznie pozbyć się kurzu z mebli? Wymieszaj 1/4 szklanki płynu do zmiękczacza z wodą i przelej całość do butelki z rozpylaczem. Teraz nanieś płyn na szmatkę i przetrzyj daną powierzchnie. Na koniec wytrzyj czystą, suchą ściereczką.

#10 Odstraszacz na robaki

zastosowania płynu do zmiękczania tkanin
consumerreports.org

Jeśli w pewnym miejscu w domu, pojawiają się owady, napełnij butelkę z rozpylaczem wodą i dodaj kilka kropel płynu do płukania tkanin. Spryskaj obszary, gdzie najczęściej pojawiają się robaki. Zapach płynu odstraszy robaki.

Znałeś któryś z tych trików z zastosowaniem płynu do płukania tkanin? Który z nich podoba Ci się najbardziej?

Źródło i fotografie: craftymorning.com