×

7 użytecznych trików, o których wie mało który posiadacz smartfona. Zacznij z nich korzystać!

Nowoczesne telefony mają wiele funkcji, o których nawet nie śniło się ludziom jeszcze kilka lat temu: pozwalają dotrzeć do kogoś na drugim końcu świata, mogą wysyłać wiadomości do wszystkich znajomych w ciągu zaledwie kilku sekund i co bardzo ważne, dzięki nim mamy dostęp do Internetu. Jest to jednak dopiero „prawie” kompletna lista tego, do czego tak naprawdę są zdolne te niesamowite urządzenia.

Oto 7 zastosowań nowoczesnego smartfona, o których prawdopodobnie nie wiedziałeś!

#1 Zamień swój telefon w urządzenie podsłuchowe

Nic nie stoi na przeszkodzie, aby wykorzystać swój telefon komórkowy jako narzędzie szpiegowskie lub monitoring dla dziecka. Urządzenie działa bardzo prosto. Aby to sprawdzić, umieść swój telefon w odpowiednim miejscu, a następnie weź słuchawkę skonfigurowaną jako urządzenie odsłuchowe i udaj się w odległe miejsce. Automatycznie odbierze połączenie, dzięki czemu będziesz słyszeć co się dzieje w miejscu, gdzie zostało urządzenie. Nadaje się więc nie tylko do szpiegowania!

#2 Zablokuj swój telefon na zawsze

Ta funkcja przyda się szczególnie, gdy Twój telefon zostanie zgubiony lub skradziony, a chcesz utrzymać wszystkie znajdujące się w nim dane niedostępne dla innych. Każdy telefon ma przypisany unikalny numer, 15-cyfrowy kod zwany IMEI. Jeśli zgubiłeś telefon i wiesz, że nie masz szans na jego odzyskanie, zadzwoń pod odpowiedni numer i poproś o zablokowanie urządzenia przy użyciu tego kodu. Nawiasem mówiąc, jeśli wszyscy poznają tą „sztuczkę”, kradzież telefonu komórkowego nie będzie miała sensu. Aby poznać kod IMEI, wystarczy wybrać kombinację *#06#. Najlepiej zrób to już teraz!

#3 Zamień swój telefon w mikroskop

O tej funkcji z pewnością nie słyszało wielu z Was! Chodź to niewiarygodne, w rzeczywistości wcale nie trzeba wydawać masy pieniędzy na drogi sprzęt, aby zobaczyć obiekty, które są zbyt małe dla gołego oka. Okazuje się, że nowoczesny telefon, może służyć jako przenośny mikroskop cyfrowy nadający się idealnie do robienia niesamowitych, powiększonych zdjęć. W ostateczności możemy zobaczyć nawet jądra komórek!

#4 Wykorzystuj telefon do robienia podwodnych zdjęć

Nie wszystkie nowoczesne smartfony produkowane dzisiaj są wodoodporne. Nie znaczy to jednak, że nie możesz zabierać swojego telefonu na basen, morze lub ocean. A co jeśli wpadnie do wody? Zanim zabierzesz go w takie lub inne miejsce, gdzie będziesz mieć styczność z wodą, pamiętaj o założeniu na niego specjalnego, wodoszczelnego etui, dzięki któremu robienie podwodnych zdjęć będzie możliwe i nie zagrozi Twojemu smartfonowi.

#5 Odblokuj telefon poprzez konfigurację rozpoznawania twarzy

Android zapewnia mnóstwo możliwości, aby odblokować telefon: numer PIN, hasło lub poprzez odpowiednio wyznaczony wzór na ekranie telefonu. Jest jeszcze jedna metoda odblokowania, którą znaczna większość użytkowników niestety ignoruje. W rzeczywistości, funkcja Face Unlock jest znacznie bardziej bezpieczna niż proste hasła. Aby ją ustawić, po prostu przejdź do Ustawień -> Bezpieczeństwa -> Blokady, a następnie wybierz opcję, która najbardziej Ci odpowiada.

#6 Stwórz własny hologram

Wygląda jak magia! Przy odrobinie kreatywności i cierpliwości zrobisz niesamowite hologramy 3D rodem z przyszłości.

#7 Przedłuż żywotność swojego telefonu

To absolutnie normalne, że gniazdo zasilania w telefonie ma tendencję do zbierania kurzu, brudu i innych zanieczyszczeń wraz z upływem czasu. Nieliczni wiedzą, że pył w porcie ładowania telefonu, może być jedną z głównych przyczyn „zgonu” urządzenia. Aby tego uniknąć, należy regularnie czyścić smartfona. Wystarczy wziąć strzykawkę pełną powietrza, włożyć igłę do gniazda zasilania i wstrzyknąć powietrze. W ten sposób łatwo pozbędziesz się kurzu z portu ładowania, a tym samym przedłużysz żywotność telefonu.

Może Cię zainteresować

zamknij