11 genialnych zastosowań soli Epsom, które sprawdzą się w codziennym życiu

Istnieje kilka produktów znajdujących się niemal w każdym domu, które mają wiele ciekawych właściwości: ocet, cytryna, a nawet lakier do paznokci. Czas najwyższy dodać do tej listy kolejny, a jest nim… sól Epsom! Mało kto wie, że ma mnóstwo zaskakujących zastosowań. Oto 11 z nich:

1. Wyczyścisz pędzle do makijażu

DoItOnaDime

Jednym z najlepszych i najbardziej popularnych sposobów na oczyszczenie pędzli do makijażu jest włożenie ich do ciepłej wody z użyciem mydła lub szamponu. Znacznie lepiej sprawdza się jednak woda z dodatkiem soli Epsom.

2. Usuniesz drzazgę

Brett Renfer

Nie trzeba już szarpać się z bolesną drzazgę, która rani Twoją skórę. Wystarczy nanieść sól wokół rany. W ten sposób drzazga sama wyjdzie na powierzchnię i będzie zdecydowanie łatwiejsza do usunięcia.

3. Stworzysz własny odświeżacz powietrza

Rachel Talbott

Chcesz, aby Twój dom pięknie pachniał bez wydawania dodatkowych pieniędzy? Stwórz własny odświeżacz powietrza! Sól Epsom okazuje się w tym przypadku niezbędnym składnikiem. Połącz ją z bieżącą wodą i ulubionymi, cytrusowymi olejkami eterycznymi, a Twój dom będzie pachniał tak, jak nigdy wcześniej!

4. Wykąpiesz się przy użyciu domowych składników

somjring34 via Dollar Photo Club

Sól Epsom odgrywa bardzo ważną role w pielęgnacji skóry. Wystarczy garść tej substancji w kąpieli, aby zatrzymać niektóre infekcje u dzieci i dorosłych.

5. Stworzysz mieszankę do zmiękczania tkanin

Wymieszaj sól z olejkiem eterycznym (1 kubek soli na 10 kropli olejku), a stworzysz genialny środek do zmiękczania tkanin. Wystarczy użyć 1/4 szklanki mieszanki dodając ją do prania.

6. Wyczyścisz pralkę

Pablo Ibañez

Upewnij się, że Twoja pralka jest czysta i nie powoduje żadnych niepożądanych efektów podczas prania ubrań. Jeśli chcesz zadbać o jej czystość, przepłucz ją od czasu do czasu przy użyciu soli Epsom wybierając tryb z wysoką temperaturą prania.

7. Umyjesz i oczyścisz twarz

Niezależnie od rodzaju skóry twarzy, sól Epsom może Ci tylko pomóc. Pamiętaj, aby po wszystkim ją spłukać – w ten sposób nie tylko nawilżysz, ale również złuszczysz naskórek.

8. Pozbędziesz się zaskórników

Sól Epsom pomoże Ci pozbyć się nie tylko zaskórników, ale również trądziku. Wystarczy dodać łyżeczkę soli do 1/2 kubka wrzącej wody. Następnie namocz wacik w powstałym roztworze i przecieraj nim widoczne na skórze niedoskonałości.

9. Znacznie szybciej pozbędziesz się siniaków

Aaron Hall

W tym celu wymieszaj 2 łyżki soli Epsom z małą ilością wody, a następnie nanieś mieszankę na widoczne na ciele siniaki. Powinno pomóc!

10. Pozbędziesz się bólów i chorób

Sól Epsom pomoże Ci się pozbyć bólów głowy, brzucha, a nawet kaca! Wymieszaj łyżeczkę soli z wodą i wypij. Oczyścisz w ten sposób swój organizm z toksyn i dostarczysz mu porcję niezbędnego do prawidłowego funkcjonowania magnezu.

11. Zadbasz o włosy

Silke Remmery

Sól Epsom idealnie nadaje się do walki z przetłuszczonymi włosami. Dodaj trochę soli do szamponu i najzwyczajniej w świecie umyj swoje włosy. Proces możesz powtórzyć również w przypadku odżywki. Pamiętaj, aby dokładnie wmasować ją we włosy. Odczekaj 20 minut, a następnie spłucz. Będziesz pod wrażeniem, gdy tylko zobaczysz efekt!

Jak widzisz, zastosowań soli jest mnóstwo. Podaliśmy tylko część z nich. Znasz jakieś ciekawe, o których nie wspomnieliśmy?