Kategorie Domowe kosmetykiLajfhakiUroda

Wybiela zęby, oczyszcza skórę i zwalcza kaca. Ponadto kosztuje mniej niż 6 zł!

Węgiel aktywny to bardzo niedoceniona substancja. Jako lek był już wykorzystywany w wielu kulturach takich jak Aborygeni, Indianie oraz Eskimosi. W Polsce ten czarny proszek służy głownie wtedy, gdy pojawiają się problemy gastrologiczne. Warto wiedzieć, że te małe kapsułki potrafią zdziałać o wiele więcej.

Oto 5 zastosowań węgla aktywnego, o których większość ludzi nie ma pojęcia:

Wybiela zęby, oczyszcza skórę i zwalcza kaca. Ponadto kosztuje mniej niż 6 zł!
źródło: www.superfoods-for-superhealth.com

#1 Bezpieczne wybielanie zębów

youtube.com/

Węgiel aktywny dzięki właściwościom klejącym, „zbiera” przebarwienia ze szkliwa zębów. Wybielanie tą metodą jest tanie i bezpieczne, a efekty widać bardzo szybko (w niektórych przypadkach już za pierwszym razem).

Jak wybielać w domu?
Potrzebny jest węgiel aktywny w kapsułkach, woda i szczoteczka do zębów. Następnie należy wysypać zawartość kapsułki i rozmieszać z kilkoma kroplami wody. Płynną pastę nakłada się szczoteczką i zostawia na 3 minuty.

#2 Pogromca kaca

via GIPHY

Czarne kapsułki mogą uchronić przed wielkim kacem. Dzięki właściwościom oczyszczającym, usuną większość toksyn z organizmu. Ważne jest jednak, by wziąć 4 kapsułki zaraz po spożytym alkoholu.
(Jeśli nie chodzisz na imprezy z apteczką, połknij kapsułki od razu jak wrócisz do domu)

#3 Barwnik spożywczy

instagram.com/sumoconsulting

Moda na czarne wersje znanych potraw podbiła internet. Większość z tych dań jest barwiona węglem aktywnym. Nadaje on ciekawy kolor oraz sprawia, że jedzenie ma właściwości detoksujące.
Użycie jest proste, wystarczy otworzyć kapsułkę, a proszek z niej użyć jak zwykły barwnik spożywczy.

#4 Zwalcza trądzik na plecach

instagram.com/oliviaemilyx

Węgiel aktywny świetnie radzi sobie z oczyszczaniem skóry z sebum i bakterii. Dzięki temu, kąpiel z jego dodatkiem może wyleczyć nawet najcięższe przypadki trądziku. Wystarczy wsypać zawartość 2 kapsułek do wody. Uwaga! Węgiel może lekko barwić, dlatego warto opłukać całe ciało po kąpieli.

#5 Maseczka oczyszczająca peel off

instagram.com/inspiredbynick

Wykonanie takiej maseczki to dosłownie jedna minuta. Wystarczy węgiel z 2 kapsułek wymieszać z 1 łyżką żelatyny lub nietoksycznego kleju oraz wodą. Maseczkę pozostawić na twarzy, aż do całkowitego wyschnięcia.

Taka kuracja pomaga oczyścić pory oraz usuwa martwy naskórek.

Prawda, że genialne?

via GIPHY

Fotografie: instagram.com