×

Wsadziła jeden z końców lejka do ucha. To, co przez niego wlała większość z nas używa w innym celu!

Woda utleniona, przeważnie używamy jej do dezynfekcji ran czy podobnych obrażeń. I jak się okazuje ten niepozorny produkt, który można znaleźć w każdym domu, możemy wykorzystywać na wiele sposobów. Nawet nie zdawałam sobie sprawy, że jest on tak cenny!

Wystarczy mieć pod ręką butelkę wody utlenionej, która jest około 3-procentowym roztworem nadtlenku wodoru i wody, a szybko stanie się ona produktem pierwszej potrzeby w Twojej szafce.

Zresztą nie ma co przedłużać. Wszystkie szczegóły odnośnie niecodziennego zastosowania wody utlenionej znajdziesz poniżej!

#1 Uszy

zastosowania-wody-utelnionej (1)

Jest to staroświecki sposób, używany na przestrzeni wielu lat, na pozbycie się  nadmiaru woskowiny.

Woda utleniona, wprowadzona do przewodu słuchowego, wypycha brud i maź na zewnątrz. Aby to zrobić, należy umieścić wacik w uchu i wlać na niego niewielką ilość wody utlenionej przy użyciu lejka lub pipety. Kiedy czujesz musowanie, przechyl głowę w drugą stronę!

Należy pamiętać, że przed zastosowaniem tej metody trzeba upewnić się, czy na pewno nie masz zapalenia ucha lub perforacji błony bębenkowej, bo dodanie jakiegokolwiek płynu, czy też oleju w tej sytuacji może jedynie pogorszyć Twój stan.

#2 Stopy

zastosowania-wody-utelnionej (2)

Następnym razem, gdy będziesz potrzebować małego Spa dla Twoich stóp, do gorącej wody, w której zanurzysz nogi dodaj trochę wody utlenionej. Taka mikstura ma wiele cennych właściwości dla stóp, bo przecież zasługują one na chwilę relaksu, skoro jesteś na nich przez cały dzień.

Woda utleniona pomoże zabić bakterie powodujące nieprzyjemny zapach, a także pomoże Ci pozbyć się grzybicy. Ponadto woda utleniona zmiękczy twardą skórę stóp, dzięki czemu łatwiej obetniesz twarde paznokcie i złuszczysz uporczywe nagniotki.

#3 Brzydko pachnące trampki

zastosowania-wody-utelnionej (3)

Z racji tego, że woda utleniona potrafi pozbyć się brzydkiego zapachu z naszych stóp, sprawdzi się również jako pogromca nieprzyjemnego zapachu trampek!

W zasadzie woda utleniona jest dobrym, uniwersalnym i skutecznych zabójcą brzydkich zapachów i może być użyta na większości materiałów pomiędzy kolejnymi praniami.

To proste rozwiązanie będzie jak powiew świeżego powietrza.

#4 Niedoskonałości skóry

zastosowania-wody-utelnionej (4)

Właściwości antybakteryjne zawarte w wodzie utlenionej doskonale nadają się również do walki z niedoskonałościami skóry.

Każdy  z nas co jakiś czas cierpi z powodu tych małych „kieszonek infekcji” i zależy nam na szybkim rozwiązaniu tego problemu.

Aby pozbyć się pryszczy, po umyciu twarzy, przy pomocy wacika nałóż trochę wody utlenionej. Nie próbuj ich wyciskać, po dwóch, trzech dniach problem sam powinien zniknąć.

#5 Rośliny doniczkowe

zastosowania-wody-utelnionej (5)

Większość z nas uważa, że aby rośliny doniczkowe prezentowały się w całej swojej okazałości, wystarczy je podlewać i dostarczyć im trochę światła słonecznego. Ale jeśli zabiegi te nie przynoszą efektów, a Twoja roślinka wygląda mizernie możesz jej pomóc, wlewając trochę wody utlenionej, tuż po podlaniu jej wodą, kiedy ziemia jest jeszcze mokra.

Spieniona woda utleniona napowietrza glebę i korzenie. Ponadto zabija grzyby.

#6 Owoce i warzywa

zastosowania-wody-utelnionej (6)

Jeśli martwisz się o to, co może znajdować się na powierzchni Twoich warzyw i owoców, napełnij zlew wodą i dodaj odrobinę wody utlenionej.

Kiedy owoce i warzywa wymoczą się w powstałej mieszaninie, wszystkie zabrudzenia i pestycydy usuniesz z łatwością.

#7 Pościel i ręczniki

zastosowania-wody-utelnionej (7)

Jeśli pobrudziłeś nowe białe ręczniki i pościel, nie załamuj się! Już za chwilę poznasz sposób jak pozbyć się tego typu zabrudzeń bez wybielania.

Spróbuj spryskać świeżo powstałą plamę wodą utlenioną. Daj jej chwilę, aby mogła zacząć działać, a następnie umyj zabrudzoną rzecz płynem do naczyń. Plama powinna praktycznie zniknąć, a jeśli nie – całkowicie pozbędziesz się jej w trakcie prania.

#8 Jama ustna

zastosowania-wody-utelnionej (8)

Jak się okazuje, woda utleniona może okazać się również pomocna w przypadku jamy ustnej.

Na świetne rozwiązanie składa się mieszanka wody i wody utlenionej (pół na pół), którą płuczesz jamę ustną po wyszczotkowaniu zębów. Właściwości antybakteryjne substancji pomogą zabić Ci nieświeży oddech oraz mogą sprawić łagodne wybielenie Twoich zębów.

Jeśli powyższe porady z wykorzystaniem wody utlenionej spodobały Ci się, udostępnij ten wpis dalej!

Może Cię zainteresować

zamknij