×

8 zaskakujących zastosowań folii bąbelkowej, które są bardzo przydatne

Chyba każdy z nas strzelał przynajmniej raz w życiu z… folii bąbelkowej! Ja osobiście robię to do dziś, kiedy przyjdzie do mnie przesyłka, w której znajduje się owinięty takową folią towar i zawsze sprawia mi to mnóstwo frajdy. Oczywiście, jej głównym zastosowaniem jest ochrona przesyłanej rzeczy, jednak nikt nie odmówi sobie odrobiny przyjemności towarzyszącej przy pstrykania z bąbelek.

Okazuje się, że ten niesamowity wynalazek może mieć znacznie więcej zastosowań. Zdziwisz się, jak bardzo jej nie doceniłeś. Oto i one:

#1 Zapobiega przed nadmiernym nagrzaniem się i wychłodzeniem produktów spożywczych

Folia bąbelkowa doskonale zapobiega nadmiernemu nagrzewaniu się zimnych lub mrożonych produktów. Sprawdza się również w przyp   adku utrzymania ciepłych potraw.

#2 Dzieła sztuki

Stwórz dzieło sztuki poprzez wykorzystanie folii bąbelkowej jako prasy drukarskiej. Jedną z propozycji jest wycięcie z materiały określonych kształtów i malowanie po ich powierzchni. Następnie odciśnij je na papierze lub ścianie – świetna zabawa gwarantowana!

#3 Pomoże zaoszczędzić wodę

Włóż folię bąbelkową do zbiornika z wodą spłuczki. Dzięki niej będzie zbierać się tam mniej wody, co pozwoli Ci zaoszczędzić.

#4 Miejsce do spania

Planujesz weekend na kempingu, ale nie masz na czym spać? Folia bąbelkowa rozwiąże Twój problem! Nie musisz kupować drogiej maty kempingowej – po prostu połóż warstwę folii bąbelkowej pod śpiworem.

#5 Uchroni  kolana

Przyklej folię bąbelkową do kolan i używaj jej jako zabezpieczenia – niezależnie od tego, czy klęczysz na betonie czy na trawie.

#6 Izolator

Jeśli okna w Twoim domu nie są do końca szczelne, a Tobie jest zimno, przyklej do nich folię bąbelkową – to bardzo skuteczny izolator.

#7 Uchroni rośliny

Folia bąbelkowa uchroni Twoje rośliny przed mrozem. Z pewnością zaprzyjaźni się z nią każdy ogrodnik!

#8 Sposób na oszronioną szybę

Folia bąbelkowa może także zdziałać cuda z Twoim samochodem. Pozostaw arkusz folii na noc na przedniej szybie samochodu i zabezpiecz ją wycieraczkami. W ten sposób zapobiegniesz powstawaniu szronu na szybie.

#9 Odstresowuje

Single bubble

Folia bąbelkowa pomoże Ci wyładować stres. Miałeś ciężki dzień? Po prostu usiądź i zacznij pstrykać!

 

Wybrane dla Ciebie

20 imponujących rzeczy zrobionych techniką DIY, które można podziwiać z zazdrością

Są ludzie, którzy nie potrafią samodzielnie złożyć stolika z IKEI, są i tacy, którzy mając odpowiednią ilość czasu są w stanie samemu zrobić dosłownie wszystko, a ich zdolności imponują. Oto kolekcja niezwykłych, samodzielnie wykonanych rzeczy. #1 „Jestem pszczelarzem i zachowuję naturalne kawałki plastrów miodu, które znajduję wewnątrz uli i za pomocą żywicy, tworzę z nich […]

25 pomysłów na wykorzystanie palet. Zrobisz z nich meble, na które nawet byś nie wpadł

Od początku lat siedemdziesiątych palety były używane w transporcie do przewożenia ładunków. Możliwe, że leżą bezużytecznie w naszych piwnicach. A może warto zrobić z nich coś, co przyda się w domu lub ogrodzie? Klasyczna rama łóżka jest tylko wierzchołkiem góry lodowej. Oto kilka inspirujących pomysłów, które sprawiają, że można zrobić meble samodzielnie. Jeśli masz ogród […]

24 nietypowe sposoby na rozwiązanie kłopotliwych sytuacji. Zawsze znajdzie się wyjście

Każdego dnia stawiamy czoła mniejszym lub większym problemom, których rozwiązania mogą znacznie się od siebie różnić. I choć niektórzy wolą zażegnać je sprawdzonymi metodami, są też tacy, którzy podchodzą do tego typu spraw w wyjątkowo twórczy sposób. Oto „genialne” rozwiązania osób, które zawsze znajdą wyjście z trudnej sytuacji. Grunt to kreatywność! 23. Kiedy zmieniasz auto […]

Jak szybko zrobić dużą ilość naleśników? Bez bałaganu i brudnych naczyń

Lubisz naleśniki? Masz jednak dość sterty brudnych naczyń, która tworzy się podczas ich robienia? Na szczęście można tego uniknąć! Jak szybko zrobić dużą ilość naleśników? Poniższe wskazówki pokażą Ci, jak przygotować pyszne naleśniki bez użycia zbędnych naczyń. Jeśli chcesz sprawnie przygotować naleśniki na śniadanie, ten trik również świetnie się do tego nadaje. Wszystko, czego potrzebujesz, […]

20 dziwnych pomysłów, które niestety ktoś zrealizował. Dziwacy czy geniusze?

Lepiej zastanów się dwa razy zanim wyrzucisz przedmioty, które mogą wydawać Ci się zbędne. Okazuje się, że wiele z nich możesz wykorzystać na różne sposoby. Oczywiście, tylko dlatego, że możesz to zrobić, wcale nie oznacza, że powinieneś! Wystarczy przyjrzeć się poniższym projektom, a zrozumiesz co mam na myśli. Oto lista osób, które za wszelką cenę […]

20 trików, które każdy choć raz w życiu powinien wypróbować. Są świetne!

Trików, które mają na celu ułatwienie nam życia, powstało już mnóstwo. Podczas gdy jedne są mniej przydatne, te najskuteczniejsze wprowadzili w życie prawdziwi geniusze! Specjalnie dla Ciebie przygotowaliśmy listę przydatnych trików, z którymi prawdopodobnie nigdy wcześniej się nie spotkałeś. Przyjrzyj się im uważnie, bo z pewnością znajdziesz coś dla siebie.