×

Stary i śmierdzący materac możesz szybko odświeżyć. Wystarczy użyć sodę oczyszczoną

Współczesny rynek jest pełen najróżniejszych środków czyszczących, z których niektóre mogą zaszkodzić naszemu zdrowiu. Okazuje się jednak, że niemal w każdej kuchni znajduje się produkt doskonale nadający się do zadbania o czystość w Twoim domu.

Oto sposoby na wykorzystanie sody oczyszczonej w codziennym porządkach. To dzięki niej zakup kosztownych i niekoniecznie zdrowych dla naszego organizmu środków czyszczących okaże się zbędny!

Materac

To rozwiązanie pomoże Ci usunąć nie tylko brud, ale również pot, martwe komórki naskórka, kurz i nieprzyjemny zapach z materaca.

Na początku dokładnie odkurz materac. Następnie (przy użyciu sitka) równomiernie rozprowadź po całej jego powierzchni jedno opakowanie sody (można dodać 10 do 15 kropli olejku zapachowego). Pozostaw sód na materacu przez kilka godzin, a najlepiej przez cały dzień. Po upływie wyznaczonego czasu, odkurz materac i gotowe!

Dywan i miękkie meble

Wymieszaj 1 łyżkę stołową sody z 1 łyżką proszku do prania. Dodaj 1 filiżankę gorącej, przegotowanej wody i 4-5 łyżek 9% octu. Mieszanina zacznie się pienić, tak więc miej na uwadze, aby przygotować dla tego roztworu nieco większy pojemnik. Wszystko dokładnie wymieszaj, a następnie przelej do butelki z rozpylaczem.

Odkurz dywan lub miękkie meble, a następnie rozpyl po ich powierzchni uzyskany wcześniej roztwór. Pozostaw go na 5-10 sekund, a następnie zbierz mieszankę za pomocą gąbki (delikatnie pocieraj zabrudzone obszary). Powtarzaj czynność do momentu uzyskania pożądanego efektu i za każdym razem upewniaj się, czy roztwór nie przemoczył danej tkaniny.

WAŻNE! Roztwór może być stosowany do dowolnych materiałów z wyjątkiem tych,  które są pochodzenia naturalnego.

Korzyści z czyszczenia przy użyciu sody oczyszczonej:

  • niska cena
  • nietoksyczna
  • zastępuje wiele innych środków czystości
  • usuwa nieprzyjemne zapachy
  • zabija wiele mikroorganizmów

Może Cię zainteresować

zamknij