×

Prawdopodobnie masz go w domu, ale czy wiesz, że ten produkt ma, aż tyle zastosowań?

Soda jest powszechnym produktem w wielu gospodarstwach domowych. Używa się jej przeważnie do tego samego, ale czy wiesz, że ma ona znacznie więcej zastosowań niż przeciętny człowiek może znać? 

Oto kilka różnych sposobów na wykorzystywane tego białego proszku, o których prawdopodobnie nigdy byś się nie dowiedział.

Myślę, że ta wiedza ułatwi Ci życie i pozwoli zadbać o Twój portfel.

1. Trądzik.

Czy wiesz, że połączenie sody oczyszczonej z sokiem z cytryny tworzy środek do walki z trądzikiem? Zastosuj preparat zanim udasz się do łóżka i usuń go, gdy się obudzisz. Różnicę dostrzeżesz w bardzo krótkim czasie!

1

2. Środek do wybielania zębów.

Chcesz wybielić zęby lub pomóc sobie w walce z nieświeżym oddechem? Odrobiną sody oczyszczonej i soli dodanej do Twojej pasty do zębów załatwi problem! Szczotkuj kilka minut, po czym wypłucz usta wodą z dodatkiem sody oczyszczonej! Zaufaj mi, zobaczysz różnicę i będziesz za to wdzięczny.

2

3. Ukojenie dla stóp.

Kolejne wspaniałe zastosowanie sody niesie pomoc dla Twoich stóp. Wszystko czego potrzebujesz to trzy łyżki sody oczyszczonej i wanna z ciepłą wodą – teraz możesz moczyć w niej nogi. Taka kuracja pomaga usunąć martwe komórki skóry na nogach.

Alternatywnie można użyć tej samej mieszanki i moczyć w niej dłonie. Jeśli chcesz mieć skórę gładką jak pupa niemowlaka, to jest to skuteczny i tani sposób.

Możesz również zastosować środek na kolana i łokcie – usuniesz martwy naskórek i wygładzisz skórę.

3

4. Włosy.

Mieszając łyżkę sody oczyszczonej z szamponem sprawisz, że będzie to jeszcze ​​bardziej skuteczny środek do mycia włosów.

A jeśli chcesz pozbyć się złuszczającej skóry, pomieszaj łyżkę wody z trzema łyżkami sody oczyszczonej. Nałóż na głowę, pozostaw na chwilę, a następnie spłucz. Proste i skuteczne!

4

Od stóp do głów – soda oczyszczona ma wiele zastosowań, które niektórzy ludzie stosują już od dawna. Sprawdź to sam!

Może Cię zainteresować

zamknij