12 zaskakujących trików z wódką. Zdziwisz się do czego możesz jej użyć

Wódka to nie tylko alkohol, który pijemy podczas towarzyskich spotkań w domu, lokalu czy na imprezie. To także niezawodny środek, który pomoże rozwiązać wiele domowych problemów, takich jak czyszczenie okien, luster, biżuterii, a nawet ubrań.

Jeśli chcesz poznać więcej zastosowań tego alkoholu, koniecznie przeczytaj ten wpis do końca. Gwarantujemy, że będziesz zaskoczony!

Aby pozbyć się nieprzyjemnego zapachu wystarczy spryskać obuwie wódką. Kiedy wywietrzeją, brzydki zapach zniknie bez śladu.

Dzięki bohaterowi dzisiejszego wpisu wyczyścić również krany, umywalki, szkło i porcelanę. Pozbędziesz się nie tylko osadu, ale też nie będziesz musiał martwić się o smugi. Wszystko będzie lśnić czystością.

Każdy z nas mógł przekonać się na własnej skórze, że pozbycie się resztek kleju po różnego rodzaju naklejkach i etykietach nie jest wcale takie proste. Jak się jednak okazuje, wystarczy nanieść na szmatkę trochę wódki i przetrzeć zabrudzone miejsce. Szybki i łatwy patent, który sprawdzi się za każdym razem.

Wystarczy rozpylić alkohol w powietrzu lub bezpośrednio na skórę, a nie zbliżą się do Ciebie żadne owady.

Jeśli chcesz szybko i sprawnie pozbyć się tego typu zabrudzeń, spryskaj je wódką. Pozostaw na kilka minut i dokładnie spłucz. Twoja umywalka i płytki będą wyglądać jak nowe!

Ta sama mieszanka przyda się podczas czyszczenia okien i luster. Skuteczne poradzi sobie ze wszystkimi zabrudzeniami. Co więcej, wódka może okazać się przydatna również podczas czyszczenia okularów.

Nasącz ściereczkę wódką i zacznij pocierać nią zabrudzone miejsce. Następnie przemyj czystą wodą.

Wszystko co musisz zrobić to połączyć ze sobą wódkę i wodę w proporcji 1:3. Następnie powstałą mieszankę przelej do butelki ze sprayem i zwilż problematyczne miejsca. Pozostaw do wyschnięcia, a brzydki zapach zniknie bez większych problemów. Warto dodać, że alkohol eliminuje również inne nieprzyjemne zapachy i zabija bakterie, dlatego można stosować go do czyszczenia kanap i materaców.

Umieść wódkę w butelce ze spryskiwaczem i rozprowadź na zabrudzone miejsca, m.in. fugi pomiędzy kafelkami w łazience. Odczekaj 5 minut i przetrzyj. Pleśń i zabrudzenia w zakamarkach przestaną być problemem.

Wódka pomoże również Twoim roślinom doniczkowym. Przemyj je wodą, a następnie nasącz wacik wódką i ponownie przemyj liście. I to wszystko!