×
Wirtualna Polska

Zastosuj, a pomidory będą mocniejsze i odporniejsze po posadzeniu do gruntu

Sadzonki pomidorów potrzebują dużej ilości składników odżywczych. Na początku wzrostu jest to obowiązkowe, aby mogły poprawnie się rozwijać. Dlatego zastosuj nawóz do sadzonek pomidorów. Nie sięgaj od razu po sklepowe preparaty! Domowe i naturalne nawozy są delikatniejsze i skuteczne.

Wirtualna Polska
Wirtualna Polska

 

Jesteś początkującym ogrodnikiem i zastanawiasz się, jak dbać o pomidory? Chcesz, aby były zdrowe, soczyste i odporne na ataki szkodników? Wyjaśniamy, czym nawozić sadzonki pomidorów, aby Twoje uprawy robiły wrażenie i były bujne. Zapomnisz całkowicie o ogrodniczej chemii!

Sadzonki pomidorów – jak je pielęgnować?

Nie musisz się martwić – pielęgnacja sadzonek pomidorów nie jest trudna. Podstawą jest zapewnienie – jak każdej roślinie – odpowiednich warunków do rozwoju. Czyli właściwego miejsca, gleby, nasłonecznienia, podlewania i nawożenia. Oto co musisz zrobić: 

  • Wybrać dobrze nasłonecznione miejsce. Ważne, aby sadzonki miały dostęp do światła przez około 6-8 godzin każdego dnia.
  • Utrzymać lekko wilgotne podłoże, jednak niezbyt mokre, aby korzenie nie zgniły.
  • Nawoź je, to rośliny wymagające i dość szybko zaczyna im brakować składników odżywczych, czerpanych z podłoża. Dlatego nawoź je po upływie około dwóch tygodni od momentu przepikowania sadzonek do większych doniczek.
  • Zahartuj rozsadę, czyli stopniowo przyzwyczajaj młode rośliny do trudnych warunków pogodowych, które są na zewnątrz. W trakcie hartowania należy unikać temperatury niższej niż 15 st. C.
Wirtualna Polska
Wirtualna Polska
nawóz do sadzonek pomidorów, fot. getty images

nawóz do sadzonek pomidorów, fot. getty images

Zobacz również: Moja babcia zawsze głaszcze sadzonki pomidorów. Kiedy poznasz powód, też tak zrobisz.

Czym nawozić sadzonki pomidorów?

Jeśli zastanawiasz się, czym nawozić sadzonki pomidorów – wybierz domowe odżywki. Sklepowa chemia nie jest tak łagodna, jak naturalny nawóz – i ma też swoją cenę. Zdradzamy Ci, jak zrobić domowy nawóz do pomidorów naszych babć. Będziesz zachwycony jego działaniem! Jest prosty, tani i wymaga tylko 3 składników!

Wirtualna Polska
Wirtualna Polska

Aby przygotować domowy nawóz do sadzonek pomidorów, uszykuj:

  • 1 łyżeczkę drożdży suchych,
  • 1 łyżeczkę sody oczyszczonej,
  • 0,5 litra wody.

Wszystkie składniki dokładnie wymieszaj i odstaw na 2 godziny. Po tym czasie odżywka będzie gotowa do użycia. Uzyskaną miksturą podlewaj sadzonki pomidorów co 15 dni.

nawóz do sadzonek pomidorów, fot. Freepik

nawóz do sadzonek pomidorów, fot. Freepik

Wirtualna Polska
Wirtualna Polska

Zobacz również: Starodawny przepis na nawóz do pomidorów – krzaczki ugną się od plonów!

Wirtualna Polska
Wirtualna Polska

Może Cię zainteresować