×
Wirtualna Polska

Zawieś ręcznik i zamknij drzwi. Odkąd tak robię, zniknął irytujący problem

Zmywarka ułatwia codzienne mycie naczyń. To ogromna pomoc dla osób, które mają delikatne dłonie, a kontakt z płynami do naczyń zawsze kończy się zniszczonymi dłońmi. Niekiedy jednak zdarza, że nie działa tak, jak powinna. Jeśli też masz taki problem i twoja zmywarka nie dosusza naczyń, wypróbuj ten patent. On temu zaradzi!

Wirtualna Polska
Wirtualna Polska

Wiele osób nie wyobraża sobie wyposażenia kuchni bez zmywarki. To urządzenie znacznie przyspiesza mycie naczyń, dzięki czemu nie musimy spędzać dużo czasu przy zlewozmywaku. Jednak nie zawsze jest tak skuteczne, jakbyśmy tego chcieli. Co zrobić, kiedy nie dosusza naczyń?

Co robić, kiedy zmywarka nie dosusza naczyń?

Częstym problemem podczas używania zmywarki jest niedosuszanie naczyń. Po otwarciu drzwi można zauważyć, że nadal osadza się na nich woda. Pierwszą myślą, jaka wtedy się pojawia, jest chęć wezwania specjalisty. Uspokajamy — nie musisz tego robić. Wystarczy, że wykorzystasz nasz trik, a ten uporczywy problem sam zniknie. Co więcej, nie będziesz musiał ponosić żadnych dodatkowych kosztów. Niedosuszanie naczyń nie musi oznaczać, że zmywarka uległa uszkodzeniu. Być może po prostu naczynia źle ułożyłeś naczynia?

Zmywarka nie dosusza naczyń. Fot. Genialne.pl

Zmywarka nie dosusza naczyń. Fot. Genialne.pl

Wirtualna Polska
Wirtualna Polska

 

Użyj ręcznika, aby pozbyć się problemu

Usuniesz wodę z naczyń w prosty sposób. Patent ten odkryliśmy na TikToku na profilu JasmineGazelle. Wystarczy, że weźmiesz chłonny ręcznik, złożysz go na pół, zawiesisz na drzwiach zmywarki, a potem domkniesz urządzenie. Odczekaj 20 minut i ponownie otwórz zmywarkę. Zauważysz, że ręcznik wchłonął całą wilgoć z naczyń, a te są suche i bez zacieków! Poniżej wideo, które potwierdza, że ta metoda jest naprawdę skuteczna. 

@jasminegazelle I literally do this every time now. #lifehack ♬ Ultimate life hacks – Kelly – The Life Bath

 

Ukryta funkcja zmywarki

Wirtualna Polska
Wirtualna Polska

Niewiele osób wie, że zmywarka ma wiele ukrytych funkcji, o których nie jest napisane w instrukcji obsługi. Ich znajomość wiele ułatwia w kuchni. Oto kilka przykładów:

  • mycie ziemniaków

Zwykle ziemniaki myje się w zlewie, jednak ciężko schodzi z nich brud. Okazuje się, że nie trzeba do tego używać ostrej gąbki. Włóż je do zmywarki, a następnie ustaw szybkie mycie bez tabletki. I już — ziemniaki będą miały gładką i czystą skórkę.

  • czyszczenie kloców
Wirtualna Polska
Wirtualna Polska

Klocki mają wiele zakamarków, w których ukrywa się brud, dlatego ich czyszczenie bywa mozolne. Możesz zrobić to szybciej, wkładając je najpierw do woreczka na bieliznę, a potem do zmywarki. Nastaw na szybkie mycie — klocki będą czyste.

zmywarka nie dosusza naczyń, fot. Freepik

zmywarka nie dosusza naczyń, fot. Freepik

 

Zobacz również: Sprawdź, czy twoja zmywarka też ma te ukryte funkcje. Mało kto o nich wie

Wirtualna Polska
Wirtualna Polska

Wirtualna Polska
Wirtualna Polska
Źródła: kobieta.gazeta.pl, www.tiktok.com, genialne.pl

Może Cię zainteresować