×

15 wskazówek, dzięki którym oszukasz gości i będziesz sprawiać wrażenie perfekcyjnej pani domu.

Nie ma ludzi idealnych. Dotyczy to także pozornie perfekcyjnych pań domu. Żadna z nas nie ma wypolerowanych zawsze sztućców czy przygotowanego każdego dnia wymyślnego tortu. Życie trzeba sobie ułatwiać i niekiedy posługiwać się sztuczkami, dzięki którym przyjmowanie gości nie będzie dla nas tak problematyczne i czasochłonne. Zobaczcie sami!

1. Włóż do słoików różne przyprawy, ryże, makarony etc.

Tym ruchem podbijesz serce odwiedzających Cię gości. Każdy z nich sobie pomyśli, że jesteś naprawdę bardzo gospodarna i opanowałaś do perfekcji sztukę dekorowania kuchni.

1

2. Włóż kilka dużych butelek wody mineralnej do lodówki.

Twoi goście nie muszą wiedzieć, że piją wodę z kranu. Jeśli chcesz, żeby byli pod wrażeniem Twojej osoby, wykorzystaj eleganckie butelki i z nich nalewaj wodę.

2

3. Wyczyść swoją toaletę.

Zgadza się. Nie patrz tak na mnie. Użyj wybielacza w WC, wytrzyj lustro i przetrzyj umywalkę. Od razu inaczej wszystko zaczyna wyglądać.

3

4. Schowaj swoje brudne szczoteczki do zębów.

Goście, którzy Cię odwiedzają prędzej czy później skorzystają z łazienki. Właśnie dlatego schowaj rzeczy, które nie wyglądają zbyt dobrze. Wyciągnij natomiast rzeczy, które były prezentem. To ich czas na brylowanie na salonach.

4

5. Włóż pietruszkę, koperek lub zioła do słoika.

Kup bazylię, pietruszkę i kolendrę. Postaw na stole słoik. Zobaczysz, że ludzie będę zachwycać się tego typu dekoracją. Nadaje fajny klimat kolacji.

5

6. Zakryj Twoją niezbyt urodziwą kanapę poduszkami.

Niektóre pokrowce, a nawet całe poduszki możesz kupić tanio w Internecie. Ten chwyt sprawi wrażenie, że dbasz o wystrój wnętrz i zwracasz uwagę na tego typu pierdółki. Gwoli prawdy zależy Ci jedynie na zakryciu plam, które niedawno zauważyłaś.

6

7. Połóż na stole książkę z widoczną zakładką.

Być może nigdy nie przeczytasz już Zbrodni i kary, ale kto do tego dojdzie?

7

8. Znajdź największą misę, jaką masz w domu i wypełnij ją cytrynami.

Dyskretnie możesz wspomnieć, że robisz z cytryn pastę cytrynową, dlatego tyle ich masz. Ludzie będą pełni podziwu.

8

9. Pokaż, że masz dobrą rękę do roślin.

Widzisz tę roślinkę? Jest nieśmiertelna i bardzo łatwa w utrzymaniu. Nie popełnisz żadnego błędu.
9

10. Miej w domu przyćmione światło.

Jeśli goście nie zauważą kurzu – teoretycznie go nie ma. Porozkładaj w różnych strategicznych miejscach świece zapachowe. Światło niech będzie wyłączone.

10

11. Przygotuj porządne serwetki.

Na tym nie oszczędzaj. Jeśli położysz ręczniki papierowe na stole, to nie będzie dobrze wyglądać. Zaufaj mi.

11

12. Udawaj, że nie pamiętasz, jakie dokładnie wino właśnie nalewasz swoim gościom.

Najlepsza i sprawdzona metoda.

12

13. Przygotuj pieczeń.

Nic nie sprawi, że będziesz wyglądać na doświadczonego kucharza bardziej niż przygotowanie pieczeni. Pamiętaj, żeby dodać także warzywa, które nie tylko będą przepysznie smakować, ale i ładnie wyglądać.

13

14. Tort na deser? Dajże spokój.

Wystarczy, że rozpuścisz czekoladę i polejesz nią owoce, które akurat są w danym sezonie aktualne. Na pewno będzie każdemu smakować.
14

15. Zaskocz swoich gości tym, że masz nie tylko jeden rodzaj herbaty.

„Herbata? Jasne! Mam zieloną, miętową, z rumiankiem, irlandzką, z czarnego bzu, z mandarynką, jaśminową i cynamonową”. Jak powiesz tak wiele nazw, każdy zapamięta tylko trzy pierwsze i to z nich coś wybierze.

15

Może Cię zainteresować

zamknij