×
Wirtualna Polska

Zawsze mam w aucie wkładkę higieniczną. Pomaga mi rozwiązać pewien przykry problem

Wkładka higieniczna w aucie może wydawać się dziwnym patentem. Jednak kiedy poznasz ten trik, to chętnie będziesz chciał go stosować.

Wirtualna Polska
Wirtualna Polska

Lubimy, kiedy w naszym samochodzie ładnie pachnie. W tym celu chętnie kupujemy różnego rodzaju zawieszki i odświeżacze powietrza. Jednak nie wszystkie z nich mają przyjemną woń, a inne po prostu są dość drogie. Jak poradzić sobie z problemem brzydkiego zapachu w aucie?

Jak zrobić odświeżacz powietrza do samochodu?

Przygotuj wkładkę higieniczną oraz swój ulubiony olejek eteryczny. Wkładkę przetnij na pół i każdą część nasącz olejkiem. Na koniec przyklej odświeżacz w dowolnym miejscu w aucie. Wkładki możesz umieścić w schowku czy innej mało widocznej przestrzeni. Z pewnością rozlokujesz je właściwie 😉 Możesz też skorzystać z innego równie skutecznego patentu. Weź skarpetę lub dowolny woreczek i nasyp do środka kawy ziarnistej. Następnie zawiąż swoją „odświeżającą sakiewkę” i taki pakunek włóż pod fotel pasażera — nie wpadnie ci pod nogi podczas jazdy czy ostrego hamowania. Kawa skutecznie pochłonie brzydkie zapachy. Możesz też trochę mielonej kawy nasypać do miseczki czy kubeczka i ustawić go w samochodzie. Efekt będzie taki sam, choć radzimy, aby umieszczać taki neutralizator tylko na czas, kiedy auto stoi. Kawa mogłaby się rozsypać podczas jazdy i narobić sporo bałaganu.

wkładka higieniczna w aucie, fot. Genialne

wkładka higieniczna w aucie, fot. Genialne

Wirtualna Polska
Wirtualna Polska

 

Może cię również zainteresować: Tankuj samochód do pełna zamiast po parę litrów co chwila. To rada od mechanika

Do czego wykorzystać wkładkę higieniczną?

  • Czasami fiszbiny w biustonoszu potrafią sprawić kłopot. Są w stanie przebić się nieoczekiwanie przez warstwę materiału i boleśnie zaczynają uwierać w skórę. Co zrobić, kiedy taka sytuacja zdarzy się np. w pracy? Weź wtedy wkładkę higieniczną i wytnij kawałek. Następnie nalep w miejscu, gdzie fiszbina przebiła materiał stanika. Wkładka zadziała jak plaster ochronny i zabezpieczy skórę.
  • Chodzenie cały dzień w szpilkach nie jest zbyt korzystne dla naszych stóp. Jak im ulżyć? Weź dwie wkładki higieniczne i przyklej je wewnątrz butów. Taki zabieg sprawi, że stopy będą przylegały do miękkiej warstwy. Co więcej, wkładka pochłonie pot, idealnie dopasuje się do obuwia, a także zadziała antypoślizgowo.
  • Latem nie ma chyba nic gorszego niż ślady potu na ubraniach. Aby im zapobiec, naklej na wewnętrznej stronie bluzki wkładki higieniczne — skutecznie pochłoną pot.
wkładka higieniczna w aucie, fot. gettyimages

wkładka higieniczna w aucie, fot. gettyimages

Wirtualna Polska
Wirtualna Polska

 

Może cię również zainteresować: Tak zlikwidujesz brzydki zapach w samochodzie. Wystarczy jeden produkt z kuchni

Wirtualna Polska
Wirtualna Polska

Może Cię zainteresować