×
Wirtualna Polska

Zawsze stosuję metodę 6 kroków, aby perfekcyjnie zaparkować równolegle. To proste!

Przekonaj się, jak parkować równolegle. Ten manewr wcale nie jest taki trudny i stosując pewne proste triki, wykonasz go wręcz śpiewająco 😉

Wirtualna Polska
Wirtualna Polska

Parkowanie równoległe spędza sen z powiek wielu osobom. Niektórzy unikają go jak ognia i zdecydowanie wolą trochę dłużej pojeździć po okolicy, aby znaleźć miejsce do łatwiejszego zaparkowania. Tymczasem manewr parkowania równoległego wcale nie jest taki trudny. Wystarczy tylko poznać sposób na to, jak zrobić to dobrze, skutecznie i nie obić przy tym innych samochodów. Jeśli już opanujesz tę technikę, to bez problemu zaparkujesz nawet przy zatłoczonej ulicy.

Parkowanie równoległe krok po kroku

Aby nauczyć się parkować równolegle, wystarczy, że poznasz tylko sześć kroków, które przybliżą cię do sukcesu i uczynią z ciebie prawdziwego drogowego wyjadacza 😉

  • Najpierw znajdź odpowiednio dużą przestrzeń do zaparkowania przy krawężniku. Miejsce powinno mieć przynajmniej 1,5 metra długości. Oczywiście wszystko zależy także od długości twojego auta.
  • Ustaw swój samochód równolegle do auta, które znajduje się przed miejscem, gdzie chcesz zaparkować. Pamiętaj tylko, aby nie ustawiać się zbyt blisko tego samochodu. Wasze lusterka nie powinny się stykać 😉
  • Skręć kierownicę maksymalnie w stronę, po której chcesz zaparkować (np. w prawo) i rozpocznij manewr cofania. Ważne jest to, aby ustawić swoje auto jak najbliżej krawężnika i schować je między dwoma innymi pojazdami.
  • Kiedy już wjedziesz tyłem auta (i nie wystaje on na jezdnię) na miejsce parkingowe, to zdecydowanym ruchem skręć kierownicę tak, aby koła ustawić prosto.
  • Na koniec nakieruj koła w przeciwną stronę niż na początku (np. w lewo) i cofaj dalej, aż swoje auto znajdzie się w całości na miejscu parkingowym.
  • Wyprostuj koła i jeżeli to konieczne, podjedź trochę do przodu.
Wirtualna Polska
Wirtualna Polska
Jak parkować równolegle, fot. gettyimages

Jak parkować równolegle, fot. gettyimages

 

Zobacz również: Sprawdź swój numer rejestracyjny. Kierowcy uważają, że ten pech spotkał już wielu

Co jest ważne podczas parkowania równoległego?

Przede wszystkim przed swoim autem zostaw sobie odpowiednią ilość miejsca, po to, aby swobodnie później wyjechać. Parkowanie równoległe może być stresujące, gdyż faktycznie na jakiś czas blokujemy ruch. Jednak nie ma się co tym stresować. Zdecydowanie lepiej będzie, jeżeli kierowca z tyłu poczeka trochę dłużej niż jeśli ty miałbyś zaliczyć stłuczkę podczas parkowania.

Wirtualna Polska
Wirtualna Polska
Jak parkować równolegle, fot. gettyimages

Jak parkować równolegle, fot. gettyimages

 

Zobacz również: Znak „x” na oknie samochodu to sygnał ostrzegawczy. Musisz na niego uważać

Wirtualna Polska
Wirtualna Polska

Może Cię zainteresować