×
Wirtualna Polska

Zawsze wkładam monetę do zamrażarki przed wyjazdem na wczasy. Tak oszczędzam nerwy

Sezon urlopowy zbliża się wielkimi krokami. Przed wyjazdem trzeba pamiętać o odpowiednim zabezpieczeniu domu i znajdujących się w nim sprzętów. Jednym z przydatnych trików jest moneta w zamrażarce. To prosty sposób, by uchronić się przed ewentualnym zatruciem po powrocie z urlopu.

Wirtualna Polska
Wirtualna Polska

Zamrażanie żywności przedłuża jej trwałość. Jest skuteczne tylko wtedy, gdy niska temperatura utrzymuje się nieprzerwanie. Po rozmrożeniu jedzenia nie można ponownie go zamrażać, ponieważ grozi to rozwojem szkodliwych bakterii i drobnoustrojów. Do takiej sytuacji może niestety dojść w czasie naszego urlopu, w przypadku dłuższej przerwy w dostawie prądu. Jeśli nie zastosujesz triku z monetą, nigdy nie dowiesz się, czy tak się stało i po powrocie zjesz wielokrotnie mrożone produkty, co grozi poważnym zatruciem.

Po co moneta w zamrażarce?

Moneta w zamrażarce pozwala sprawdzić, czy w czasie naszej nieobecności w domu sprzęt działał prawidłowo i nie przestawał mrozić żywności. Wyobraź sobie, że przez kilka godzin nie ma prądu. Będąc na wakacjach, nie masz o tym pojęcia. Tymczasem zamrażarka przestaje utrzymywać niską temperaturę, a żywność się rozmraża. Namnażają się bakterie. Ponowne włączenie prądu sprawia, że zawartość lodówki znowu zamarza. Wszystko dzieje się, kiedy w najlepsze korzystasz z wakacji. Wracasz do domu i wyjmujesz jedzenie z zamrażarki, nie zdając sobie sprawy, że nie nadaje się do wykorzystania. Taki scenariusz nie jest wcale nieprawdopodobny, a grozi silnym zatruciem. Dzięki trikowi z monetą zawsze będziesz wiedział, czy jedzenie z zamrażarki jest zdatne do spożycia.

Moneta w zamrażarce może chronić przed zatruciem. Fot. Genialne.pl

Moneta w zamrażarce może chronić przed zatruciem. Fot. Genialne.pl

Wirtualna Polska
Wirtualna Polska

 

Zobacz również: Przed wyjazdem na urlop zawsze powinieneś zrobić zdjęcie swojej kuchenki

Moneta w zamrażarce. Jak stosować ten trik?

Zastosowanie triku z monetą jest bardzo proste. Przygotowania musisz zacząć na ok. 2 dni przed wyjazdem.

  • Do miski lub kubka wlej wodę i wstaw naczynie do zamrażarki.
  • Kiedy woda w naczyniu zamarznie, połóż na jej powierzchni monetę.
  • Jeśli po powrocie z wakacji moneta wciąż będzie znajdować się na powierzchni lodu, wszystko będzie w porządku. Jeśli zaś pieniążek zatopił się w lodzie, to sygnał, że przez jakiś czas lodówka nie działała prawidłowo i doszło do jej rozmrożenia. W takiej sytuacji żywność z zamrażarki powinieneś wyrzucić.
Wirtualna Polska
Wirtualna Polska

 

Co jeszcze warto włożyć do zamrażarki?

Jest jeszcze kilka rzeczy, które warto włożyć do zamrażarki — nie tylko na czas urlopu.

  • Puste przestrzenie w zamrażarce wyłóż starymi gazetami. W ten sposób po otwarciu drzwiczek do środka dostanie się mniej ciepłego powietrza. Dzięki temu lodówka będzie zużywać mniej prądu, by wyrównać temperaturę, a to przełoży się na niższe rachunki za prąd.
  • W zamrażarce warto trzymać folię spożywczą. Ten trik sprawia, że łatwiej się ją odwija oraz odrywa, ponieważ jest mniej klejąca.
  • Włożenie cebuli do zamrażarki na 30 minut przed jej pokrojeniem sprawi, że nie będziesz płakać. Niska temperatura osłabi wydzielanie związków siarki, które powodują łzawienie.
  • Aby pozbyć się brzydkiego zapachu panującego w zamrażarce, warto włożyć do niej miseczkę z sodą oczyszczoną. Wystarczy trzymać ją tam przez godzinę, by we wnętrzu przestało śmierdzieć.

 

Zobacz również: Włamywacze w łatwy sposób wiedzą, czy okraść twoje mieszkanie. Używają taśmy klejącej

Wirtualna Polska
Wirtualna Polska
Wirtualna Polska
Wirtualna Polska

Może Cię zainteresować