×

Zawsze wstawiaj walizki do wanny zaraz po wejściu do pokoju hotelowego!

Przekonaj się, dlaczego warto włożyć walizki do wanny, kiedy tylko wchodzisz do pokoju hotelowego. To bardzo dobry nawyk, które warto praktykować.

Rzeczą najniebezpieczniejszą w hotelach są pluskwy. Te malutkie żyjątka niezwykle trudno zauważyć gołym okiem. Niestety noc spędzona w ich towarzystwie nie zakończy się optymistycznie. I co więcej z łatwością możemy je zabrać ze sobą i przywieźć do domu. A to już naprawdę czarny scenariusz.

Dlaczego walizkę warto włożyć do wanny?

Aby zminimalizować ryzyko sprowadzenia pluskiew do domu, to po wejściu do pokoju hotelowego koniecznie przeszukaj wszystkie kąty. Oczywiście nie jest to regułą, że w każdym miejscu noclegowym zadomowiły się pluskwy, ale lepiej dmuchać na zimno i wcześniej to sprawdzić.

dlaczego warto włożyć walizki do wanny
dlaczego warto włożyć walizki do wanny, fot. Genialne

Przed przystąpieniem do przeglądu pokoju, włóż swój cały bagaż do wanny lub połóż pod prysznicem. Kółka walizek możesz spokojnie zabezpieczyć foliowymi reklamówkami, workami na śmieci bądź czepkiem kąpielowym (często znajduje się na wyposażeniu łazienki). Dzięki temu będziesz miał pewność, że nie ubrudzić wanny czy brodzika. Kiedy już zdeponujesz swoją walizkę w łazience, przystąp do oględzin pokoju. Jeżeli odkryłbyś w nim pluskwy, to będziesz miał pewność, że wskoczą na Twój bagaż i nie przywieziesz ich do domu. Te owady nie bytują w łazienkach.

Jak rozpoznać obecność pluskiew w pokoju hotelowym?

Pluskwy domowe są malutkie (mają ok. 4-6 mm długości) i trudne je zauważ gołym okiem. Dodatkowo żerują nocą, a ich ofiarą padają ludzie i zwierzęta. Gryzą najczęściej te partie ciała, które są odsłonięte podczas snu (nogi, ręce, szyję, okolice twarzy). Co ciekawe ból powodują dopiero ślady po ukąszeniach, które mogą pojawiać się po kilku godzinach lub dniach od ostatniego kontaktu z pluskwą.

Po wejściu do pokoju hotelowego koniecznie obejrzyj:

  • materac (także od spodniej strony),
  • poduszki, zagłówek,
  • wszelkie zakamarki i załamania znajdujące się na fotelach, kanapie,
  • zasłony, kotary,
  • deskę do prasowania.

Pluskwy lubią gnieździć się w okolicach szwów.

dlaczego warto włożyć walizki do wanny
dlaczego warto włożyć walizki do wanny, fot. Freepik

Co świadczy o bytności pluskiew?

Powodem do niepokoju powinny być:

  • Brązowe lub czarne kropki na tekstyliach. To odchody pluskiew.
  • Czerwonawe plamki na materacu. One powstały w wyniku zgniecenia insektów.
  • Malutkie białe jaja pluskiew i bladożółte skorupki.

Jest jeden powód, dla którego na podłogach w hotelu są wykładziny

12 trików kuchennych, które zaoszczędzą Ci mnóstwo czasu!

Może Cię zainteresować