×

7 cennych porad jak unikać konfliktów w związku. Warto szybko zażegnać niepotrzebne kłótnie

Małe sprzeczki są w związkach czymś zupełnie normalnym. Nie da się jednak ukryć, że nawarstwiające się konflikty mogą przynieść opłakane skutki. Czy można temu zapobiec? Oczywiście, że TAK!

Poniżej przedstawiamy kilka cennych wskazówek, które pomogą Ci załagodzić dręczący Was konflikt. Korzystaj z nich, a zobaczysz, że życie z drugą połówką stanie się znacznie przyjemniejsze.

1. Nie krytykuj

Krytykowanie partnera tylko pogarsza sytuację (szczególnie, jeśli robisz to celowo). Nie obrażaj go. Znacznie lepszym rozwiązaniem będzie zwykła rozmowa na temat działań, które Cię niepokoją.

2. Nie lekceważ uczuć

Mówienie o swoich uczuciach i uczuciach swojego partnera, wyrażasz zainteresowanie Waszym stanem emocjonalnym.

3. Nie zakładaj czarnych scenariuszy

Nie myśl, że Twój partner robi coś złego, kiedy nie ma go obok Ciebie. Może to wywołać niepotrzebną kłótnię.

4. Nie patrz z góry na swoją drugą połówkę

Nie wywyższaj się nad swoją drugą połówką. Znacznie lepszym rozwiązaniem będzie wspólne znalezienie wyjścia z danej sytuacji.

5. Nie szukaj winnego

Nie powinniście debatować nad tym, kto jest winny. To już się stało i nic tego nie zmieni. Warto teraz zastanowić się nad strategią wyjścia z danej sytuacji.

6. Nie wypominaj starych kłótni

Przypominanie swojej drugiej połówce o przeszłych argumentach nie rozwiąże sytuacji. Porozmawiaj o tym, co Ci przeszkadza, a następnie oszczędź sobie smutku i nie wracaj do tego nigdy więcej.

7. Pamiętaj, żeby popatrzeć na to również z innej strony

Zapominanie o zdaniu drugiej osoby może prowadzić do licznych konfliktów. Podczas podejmowania decyzji koniecznie więc zwróć uwagę na zdanie drugiej osoby – w końcu to Twoja druga połówka!

Może Cię zainteresować

zamknij