Kategorie GenialneSztuka

Kobieta zamienia zdjęcia z USG w dzieła sztuki. Za każdym jej obrazem kryje się inna historia

Dla młodej matki nie ma nic piękniejszego jak zobaczenie zdjęcia USG. Ten magiczny obraz, dziecka rozwijającego się w łonie matki, jest wzruszający nie tylko dla kobiety, ale również jej rodziny. Chociaż często te zdjęcia są niewyraźne, to i tak rozczulają największego twardziela. Pewna irlandzka artystka postanowiła zmienić ten ziarnisty, tajemniczy obraz w prawdziwe dzieło sztuki.

Niewyraźne zdjęcie zamienia we wzruszające obrazy

35-letnia Laura Steerman, to mama trójki dzieci, mieszkająca na co dzień w Dublinie. Artystka tworzy abstrakcyjne obrazy pochodzące z USG i przemienia je w niezwykłe malunki, które ukazują magię rodzicielstwa oraz rozwoju płodu. Pierwsze rysunki stworzyła kiedy jej ciąża była zagrożona. Za każdym razem kiedy Laura szła na badania, bała się, że z jej córeczką będzie coś nie w porządku, na szczęście każde kolejne USG utwierdzało ją, że dziecko rozwija się prawidłowo. To właśnie początkowe obawy sprawiły, że Laura zaczęła tworzyć niezwykłe obrazy.

Pierwsze malunki udostępniała w social mediach

35-latka swoje osobiste rysunki dodawała na swoje strony w internecie, wtedy też media zaczęły interesować się jej hobby, a wkrótce pojawili się pierwsi klienci, którzy pragnęli uhonorować swoje dzieci, czymś więcej niż czarno-białym zdjęciem z USG. Laura najbardziej lubi kontaktować się ze swoimi klientami i poznawać ich historie, słuchać wzruszeń, dowiadywać się o emocjach oraz przebiegu ciąży.

Laura przyznaje, że cieszy się, że tak wiele osób powierza jej w swoje ręce zdjęcia z USG i prosi ją o dodanie trochę „życia” w te intymne fotografie. Kolorowe grafiki są przystępne cenowo i dostępne dla każdej rodziny, która chce mieć niezwykłą pamiątkę związaną z ciążą.

Do kobiety zwracają się rodzice, którzy byli spokojni o swoje pociechy oraz Ci, którzy obawiali się o życie dzieci

W 2016 roku do Laury zadzwonił mężczyzna, którego żona brała udział w zamachu terrorystycznym na lotnisku w Brukseli. Małżeństwo obawiało się co stanie się z ich nie narodzonym dzieckiem, lecz na szczęście dzięki zdjęciu z USG, rodzice dowiedzieli się, że ich córeczka jest bezpieczna. Irlandzka artystka tworząc obraz ich pociechy, starała się odzwierciedlić radość z ciąży, ale również strach i nienawiść do przemocy na świecie.

Źródło: babble.com | Fotografie: instagram.com