×

Zrób z nudnego T-shirtu wystrzałową koszulkę! 6 sposobów na kreatywne farbowanie ubrań

Uwielbiam rzeczy, które można zrobić samemu! Czasami lepiej jest użyć ponownie rzeczy, którą już mamy niż kupować kolejną, prawda? Jeśli też jesteś tego zdania, na pewno docenisz poniższe metody na zafarbowanie ubrań! Dzięki tym sposobom, Twoje koszulki zyskają nowy i ciekawy wygląd!

#1 Plaster miodu

Do tej metody potrzebujesz długiej sznurówki (upewnij się, że nie farbuje – możesz to zrobić mocząc ją wcześniej w wodzie), jednokolorowej koszuli, której wygląd chcesz zmienić, barwniki, gumki recepturki, a także czysty ruszt z piekarnika oraz miskę).

via GIPHY

#2 Koszulka w stylu hippie


Weź ciemną koszulkę i używając widelca, zwiń ją. Następnie zabezpiecz ja gumkami recepturkami i (tak jak w poprzednim przypadku) umieść T-shirt na ruszcie. Ostrożnie rozlej trochę wybielacza i odczekaj.

via GIPHY

Następnie użyj barwników w różnych kolorach. Odczekaj do całkowitego wyschnięcia.

via GIPHY

#3 Kot

Zabezpiecz T-shirt woreczkiem, a z przodu koszulki umieść wycięty wcześniej wzór. Najlepiej wytnij go na papierze przylepnym. Następne przelej wybielacz do butelki ze spryskiwaczem i nanieś go na koszulkę. Poczekaj do wyschnięcia i usuń szablon z wizerunkiem kota.

via GIPHY

via GIPHY

#4 Koszulka kalejdoskop

Umieść kilka kamieni na blacie i połóż na nich koszulkę. Następnie zabezpiecz kamienie gumkami recepturkami. Taki T-shirt umieść na ruszcie i zacznij ozdabiać go kolorowymi barwnikami.

via GIPHY

Poczekaj aż farba całkowicie wyschnie i pozbądź się kamieni.

via GIPHY

#5 Trójkąty


Złóż koszulkę w trójkąt (zobacz to na poniższym nagraniu), a następnie wytnij z kartonu nieco mniejszy trójkąt i umieść go na koszulce.

via GIPHY

Zabezpiecz kartonik sznurkiem lub sznurówką i umieść w garnku z barwnikiem. Zamocz koszulkę i poczekaj kilkadziesiąt minut.

via GIPHY

Gotowe!

via GIPHY

#6 Koszulka ze świecącymi księżycami


Wybierz ciemną koszulkę, wytnij z tektury okręgi i przygotuj kawałek miękkiej gąbki. Umieść w miseczce świecącą farbę i przyłóż do koszulki szablon.

via GIPHY

Używając gąbki zacznij malować koszulkę.

via GIPHY


Kontynuuj ozdabianie aż stworzysz wszystkie fazy księżyca.

via GIPHY

Która metoda podoba Ci się najbardziej?

 

Katarzyna

Absolwentka dziennikarstwa i komunikacji społecznej. Fotografka i redaktorka. Miłośniczka ciekawego designu, dobrej muzyki oraz oryginalnych rozwiązań dla domu. Wolne chwile spędza na szukaniu ekologicznych rozwiązań, którymi chce dzielić się z innymi.

Wybrane dla Ciebie

15 wspaniałych pomysłów na wspólne prace ręczne z dziećmi. Ciekawe rękodzieło dla najmłodszych!

Dzieci uwielbiają wykonywać przeróżne projekty własnymi rękami. Chętnie malują farbkami bądź lepią figurki z plasteliny. Przekonaj się jakie ciekawe przedmioty możesz wyczarować wspólnie ze swoimi maluchami. Dla nich będzie to duża atrakcja i co najważniejsze miło spędzicie czas. 😉 1. Pojemnik na biżuterię lub drobiazgi w kształcie dłoni Do wykonania tej ciekawej dekoracji warto użyć […]

21 sposobów na danie drugiego życia starym drabinom. Zorganizują przestrzeń w mieszkaniu i ogrodzie

Nieużywanych drabin wcale nie trzeba wyrzucać. Dzięki swoim szczebelkom (oraz zróżnicowanej wielkości) mogą stać się niezwykle funkcjonalnym meblem. Do aranżacji mieszkania można z powodzeniem wykorzystać drabiny drewniane, metalowe czy nawet bambusowe. 1. Pomalowana na żywy kolor półka na drobiazgi 2. Piętrowy kwietnik 3. Półka do zainstalowania nad toaletą. Doskonałe rozwiązanie do małych łazienek 4. Łazienkowy […]

Zamiast wyrzucać stare graty z kuchni zrobili z nich niepowtarzalne ozdoby do ogrodu

Recykling staje się coraz bardziej modny, coraz więcej osób też rozumie, że jest szansą na stworzenie czegoś niepowtarzalnego, co nas wyróżni wśród znajomych i sąsiadów. Oto garść inspiracji do ogrodu bazujących na starych gratach z kuchni. #1 Prezentuje się tak elegancko #2 Proste i śliczne #3 Stalowe tulipany #4 Kolorowe szkło na tle zielonego listowia […]

15 osobliwych i trochę strasznych doniczek zrobionych z główek i korpusów lalek. Dla fanów niecodziennych dekoracji

Są osoby, które uważają doniczki zrobione z główek, rąk i korpusów lalek za ciekawą dekorację. Jednak zapewne większość fanów roślin, uzna takie ozdoby za dość dziwne i trochę przerażające rzeczy. I nic w tym dziwnego, gdyż rozczłonkowane lalki wyglądają tak, jakby zostały wyjęte z filmów grozy. Ale niektórzy chyba po prostu lubią się bać. 😉 […]

27 niesamowitych przedmiotów zrobionych z rzeczy wyrzuconych na śmietnik. To fenomenalne przemiany

Recykling dla wielu z nas wciąż jest nowym trendem, do którego musimy się przyzwyczaić, by nabrać dobrych nawyków. Są jednak ludzie, którzy wręcz imponują tym, co potrafią zrobić z rzeczy znalezionych na śmietnikach bądź w piwnicach. Oto kolekcja niezwykłych przedmiotów, w które, prawdziwi pasjonaci, tchnęli drugie życie. #1 „Szafkę znalazłem na śmietniku. Trochę się przy […]

Ogrodowy basen z palet, który można zrobić samodzielnie w kilka godzin!

Zdaniem wielu metrologów to lato będzie bardzo gorące i pełne upalnych dni. W taką pogodę nie ma nic lepszego niż móc posiedzieć w basenie, najlepiej jeszcze we własnym, przydomowym ogródku. Jedną z najtańszych opcji na postawienie sobie w ogródku basenu, który będzie zarazem solidnie wyglądał jest zbudowanie go z palet Można to zrobić nawet w […]