×

Zgubione skarpetki mogą trafić do niechcianej części pralki. Jest sposób jak temu zapobiec

Na pewno znasz te wszystkie historie związane z gubieniem skarpetek w pralce, jednak nie są one tylko zmyślonymi mitami. Faktycznie, w pralkach jest jakaś magiczna siła, która sprawia, że skarpetki po prostu nie wracają do nas w parach.

Czasami okazuje się, że skarpetka zawinie się w jakiś ciuch lub prześcieradło, ale zdarzają się także przypadki, gdy ta część garderoby nigdy do nas nie wraca.

Jakiś czas temu internet obiegło zdjęcie wykonane przez Cathy Hinz, która pokazała jak wygląda wnętrze jej pralki

tiphero.com

Kobieta dodała zdjęcie na jeden ze znanych portali i opisała całą historie. Okazuje się, że jej mąż chciał naprawić źle działającą pralkę, kiedy otworzył dolne drzwiczki urządzenia zobaczył cmentarzysko pojedynczych skarpet. Oprócz skarpet znalazło się tam również sporo drobnych, bielizna oraz karta kredytowa!

Według eksperta taki stan spowodowany jest przez gumową uszczelkę, która znajduje się na pralkach z przednimi drzwiczkami. Jeśli w gumie jest dziura lub szczelina, przedmioty wprawione w cykl wirowania mogą przedostać się do dolnej części pralki. Z kolei w przypadku pralek z ładowaniem od góry, pranie może prześlizgnąć się pomiędzy ścianami maszyny, przez co skarpetki kończą w zapomnianej części pralki.

Jak zapobiegać utracie ulubionych skarpetek?

Przede wszystkim warto sprawdzać czy faktyczny stan skarpetek po praniem zgadza się z tym sprzed prania. Jeśli zauważymy brak skarpetek możemy zrobić kilka rzeczy:

A) Winić Zgredka i Harry’ego Pottera

via GIPHY

Być może to czarodziej kradnie Ci skarpetki, żeby uwolnić Zgredka.

B) Obwiniać męża, że na pewno znowu nie dał drugiej skarpetki do prania i znowu będzie chodził w dwóch innych

Bo przecież włożenie pary skarpetek do pralki bywa skomplikowane!

C) Sprawdzić zawartość pralki czy przypadkiem skarpetki nie przedostały się przez uszkodzoną część pralki do niższej części

reddit.com

Pomocne okazuje się również kupienie worków na bieliznę, dzięki czemu uchronimy naszą pralkę przed większym zniszczeniem, a skarpetki przed utratą drugiej od pary.

aliexpress.com

Jeśli Twoja pralka faktycznie jest uszkodzona, warto zadzwonić po eksperta. Zgubienie części garderoby może spowodować większe problemy jak zapchanie rur pralki.

Katarzyna

Absolwentka dziennikarstwa i komunikacji społecznej. Fotografka i redaktorka. Miłośniczka ciekawego designu, dobrej muzyki oraz oryginalnych rozwiązań dla domu. Wolne chwile spędza na szukaniu ekologicznych rozwiązań, którymi chce dzielić się z innymi.

Może Cię zainteresować

zamknij