Wzmacnia paznokcie, usuwa brud i odświeża buty. To nie wszystko co potrafi

Zielona herbata jest ceniona za swoje niezwykłe właściwości zdrowotne oraz prosty skład. Myślisz, że herbata nadaję się tylko do picia? Okazuje się, że ma znacznie więcej genialnych właściwości! Nie zależnie od tego czy używasz matchy, czy typowych torebek z herbatą, możesz jej użyć do poprawy swojej cery, wzmocnienia paznokci oraz przy domowych obowiązkach!

Oto lista najciekawszy zastosowań zielonej herbaty!

#1 Złamany paznokieć

Jeśli złamiesz paznokieć, sucha torebka herbaty może ci naprawić płytkę paznokcia w zaledwie kilka minut. Utnij kawałek siateczki z torebki na herbatę, i nałóż na palec, a następnie użyj bezbarwnego lakieru do paznokci.

#2 Śmierdzące buty

Umieść suche torebki z zieloną herbatą do butów i pozostaw na co najmniej 12 godzin. Herbata pomoże pozbyć się nieprzyjemnego zapachu oraz odświeży obuwie.

#3 Problemy ze skórą

Aloe vera to zwykle lekarstwo na oparzenia słoneczne, ale zielona herbata także świetnie się spisuje w walce z oparzeniami. Jej właściwości pomagają także w stanach zapalnych. Namoczy czysty kawałek materiału w chłodzonej wodzie z zieloną herbatą i zastosuj na problematycznym obszarze.

#4 Dodaj do wody do sprzątania

brightside.me

Dodaj zieloną herbatę do mopa i użyj podczas czyszczeni drewnianych podłóg. Możesz również użyć schłodzonej herbaty do czyszczenia mebli lub umieść torebkę z herbatą do butelki ze sprayem.

#5 Usuwanie tłuszczu na brudnych talerzach

brightside.me

Zużyte torebki po herbacie możesz ponownie wykorzystać, tym razem do usunięcia tłuszczu z naczyń. Użyj ich jak malutkiej gąbki!

#6 Opieka nad roślinami

brightside.me

Torebki z zielonej herbaty mogą również pomóc w absorpcji wody. Umieść torebkę z herbatą na dni doniczki i zasyp wodą. To pomoże ochronić rośliny przed nadmierną wilgocią.

#7 Domowy opatrunek

brightside.me

Jeśli się skaleczyłeś zielona herbata może pomóc Ci odkazić ranę i załagodzić krwawienie. To wszystko dzięki temu, że zielona herbata pomaga w krzepnięciu krwi. Umieść chłodną, zużytą torebkę po herbacie lub gazę zanurzoną w schłodzonej herbacie na poraniony obszar ciała.

#8 Ochrona twarzy przed szkodliwymi promieniami

Spożywanie zielonej herbaty pomaga opóźnić proces starzenia, chroni przed promieniami UV, poprawia koloryt skóry, a także zmniejsza trądzik. Może być również stosowana zewnętrznie jako środek złuszczający i do pielęgnacji skóry tłustej.

#9 Usuwanie worków pod oczami

Na pewno wiesz, że plasterki ogórka pomagają zredukować worki pod oczami i wszelkie obrzęki, jednak podobne rezultaty może przynieść takie same lub nawet lepsze wyniki. Zaparz herbatę, poczekaj aż wystygnie i nałóż na powieki.

#10 Poprawa jakości włosa

Zielona herbata może być najlepszym przyjacielem twoich włosów. Moczyć torebki z zieloną herbatą w wodzie i przez kilka minut namocz w niej włosy. Następnie przepłucz dużą ilością wody.

#11 Wygładza zmarszczki

Zielona herbata pomaga także wygładzić zmarszczki i zredukować ich widoczność. To zasługa zawartych w niej antyoksydantów. Zanurz ręcznik papierowy i zaaplikuj wystudzoną herbatę na twarz.

#12 Użyj do kąpieli

Ciepła kąpiel to łatwy sposób na pozbycie się stresu, ale kąpiele mogą wysuszyć skórę. Dodanie zielonej herbaty do kąpieli sprawi, że zadbasz o pielęgnację swojej skóry. Po prostu dodaj 6 torebek z herbatą do wody i poczekaj 20 minut na jej zaparzenie.

Możesz również zaparzyć herbatę wcześniej, aby przyspieszyć jej działanie. Kolejnym dodatkiem może być mleko lub miód. Użycie matchy pomoże zmienić wodę w wannie na zielony kolor.

#13 Usuwanie rdzy

Wycieranie garnków i patelni wilgotną, zużytą torebką po herbacie pomoże w ochronie przed rdzą. Garbniki w herbacie tworzą warstwę ochronną, która zapobiega utlenianiu.

#14 Wzmocnienie paznokci

Jeśli Twoje paznokcie są słabe, często pękają i wolno rosną możesz użyć olejku eterycznego z zielonej herbaty. Natrzyj paznokcie olejkiem raz w tygodniu, a już po miesiącu zobaczysz różnicę!