Szybki sposób na zapalenie zielonego światła. Urządzenia mają ukrytą funkcję

Ile razy zdarzyło Ci się czekać na przejściu dla pieszych, aż światło zmieni się na zielone? Na pewno nie raz! A ile razy stałeś przy sygnalizacji świetlnej zdecydowanie za długo? Czasami system jest zaprogramowany tak, że przepuszcza samochody znacznie częściej niż pieszych, lecz istnieje pewien trik, który sprawi, że już nigdy więcej nie będziesz czekał w nieskończoność na zmianę sygnalizacji!

pixabay.com

Istnieje pewna sztuczka która pozwoli Ci szybko zmienić światła!

Na pewno zauważyłeś, że przy wielu przejściach dla pieszych znajdują się specjalne przyciski, które mają „wybudzać” sygnalizację i przyspieszać zmianę światła dla pieszych na zielone. Okazuje się, że te przyciski zostały zaprogramowane pod specjalny międzynarodowy kod. Kod powstał aby funkcjonariusze służb porządkowych w nagłych przypadkach mogli szybciej przejść przez przejście dla pieszych.

motofakty.com

Kod ten powiązany jest z kodem morsa. Żółte przyciski mają pod spodem ukryty przycisk, który należy odpowiednio kliknąć aby szybciej zmienić światło na zielone. Wykonaj 3 krótkie naciśnięcia, następnie 3 długie i ponownie 3 krótkie naciśnięcia. Sygnalizacja powinna od razu zmienić się na zielone.

via GIPHY

Wiedziałeś o tej sztuczce? Pamiętaj aby użyć jej tylko w sytuacjach koniecznych! Jeśli Ci się nie spieszy poczekaj na zmianę światła!

Źródło i fotografie: genialetricks.com