×

Zielony Weteran czyli akcja, dzięki której zaadoptujesz roślinę

Czy myślałaś kiedyś o „zaadoptowaniu” roślin? Na ten ciekawy pomysł wpadła firma Florabo, która zajmuje się projektowaniem oraz wykonywaniem aranżacji roślinnych we wnętrzach. W ramach akcji Zielony Weteran, która organizowana jest cyklicznie, do swoich czterech kątów można przygarnąć rośliny, które do tej pory były ozdobami w biurach, bankach, szkołach czy urzędach.

Roślina jaka jest każdy widzi

zielony weteran
https://pinterest.com

Kwiaty i rośliny doniczkowe były w biurowcach czy bankach od zawsze. W szkołach oraz w naszych domach także znajdują swoje specjalne miejsce. W końcu, rośliny są niezwykle potrzebne, ponieważ oprócz walorów estetycznych, oczyszczają powietrze i tworzą przyjemną atmosferę. Dlaczego więc rośliny, które miałyby trafić na śmietnik nie mogą dostać drugiej szansy i zacząć „nowe życie”? Każdy kwiat z przestrzeni, którą zajmuje się firma Florabo, trafia do pracowni firmy, gdzie następnie zostają „odratowane” i otrzymują szanse na nowe życie i ponownie trafiają do przestrzeni biurowej.

zielony weteran
https://facebook.com

Roślin jest jednak tak dużo, że część z nich trafiają właśnie na akcję o nazwie Zielony Weteran. Pierwsza taka akcja odbyła się w styczniu 2019 roku, zaś od najbliższego czwartku tj (10 października) po raz kolejny będzie można uratować rośliny. Jak piszą organizatorzy:

Akcja Zielony Weteran to szansa dla wspaniałych roślin, aby znaleźć troskliwych opiekunów, którzy znajdą dla nich czas i serce.

W trakcie trwania Zielonego Weterana, można nabyć doniczki oraz ziemię przesadzić kwiaty na miejscu, dzięki czemu nie będziesz musiała zajmować się tym po powrocie do domu. Nowa przestrzeń Florabu znajduje się przy ul. Rydygiera 8, wieża 6b. Showroom będzie dla Was otwarty w najbliższą sobotę (tj. 12 października) w godz 10:00 – 16:00.

Najbliższa akcja odbędzie się w Showroomie firmy Florabo, gdzie będzie możliwe kupienie zdrowych i okazałych roślin w niżej cenie i zapewnieniu jej odpowiedniej emerytury, z dala od wymagającej pracy w warszawskich biurowcach.

Co myślisz o akcji Zielony Weteran? Może to czas na zmiany w swoim mieszkaniu i nową roślinę?

Zobacz także:

1) Doniczka robot śledzi promienie słoneczne i przechodzi w idealne miejsce dla rośliny

2) Polak wymyślił sposób na sadzenie roślin bez użycia gleby. Ten pomysł pokochało tysiące osób

3) Bazylia doniczkowa przestanie więdnąć jeśli zapamiętasz te 3 zasady

Katarzyna

Absolwentka dziennikarstwa i komunikacji społecznej. Fotografka i redaktorka. Miłośniczka ciekawego designu, dobrej muzyki oraz oryginalnych rozwiązań dla domu. Wolne chwile spędza na szukaniu ekologicznych rozwiązań, którymi chce dzielić się z innymi.

Może Cię zainteresować