×

Wzięła plasterek surowego ziemniaka i zaczęła pocierać nim swoją twarz. Efekt jest spektakularny!

Każdy kto ma problemy skórne, marzy, aby wynaleziono jakiś rodzaj magii, która szybko pomoże uporać się z nimi.

I nie mówimy tutaj tylko o trądziku, ale również o różnego rodzaju wysypkach, wypryskach pojawiających się sporadycznie, a nawet niektórych zmarszczkach, cieniach pod oczami lub opuchliźnie. Niezależnie od tego, do której grupy się zaliczasz, blogerka z Indii ma dla ciebie radę, jak się uporać z problemami skórnymi bez całego arsenału kosmetyków.

W zasadzie za bazę posłuży nam jeden produkt. Ziemniak. Choć zdajemy sobie sprawę jak dziwnie to brzmi, w ciągu 7 dni może wiele zmienić. Zobacz co należy zrobić, by dzięki ziemniakowi zmienić skórę na twarzy.

1. Przygotuj ziemniaka

ziemniak-1
Dokładnie umyj ziemniaka i obierz ze skórki. Nie myj go ponownie ani nie wcieraj, jako że tutaj zależy nam na jego cennych sokach. Pokrój go na plasterki i zaraz zabieramy się do pracy.

2. Przygotuj skórę

Umyj twarz jak robisz to zazwyczaj używając mydła lub innym produktów, a następnie ją osusz.

3. Masaż

ziemniak-3
Weź plasterek ziemniaka i wmasuj w twarz pocierając skórę okrężnymi ruchami. Szczególnie dokładnie zrób to w obszarach, gdzie na skórze pojawiają się przebarwienia. Kontynuuj przez około 10 minut i przejdź do kolejnego kroku pozwalając ziemniakowi działać na twojej skórze.

4. Maska

ziemniak-2
Zblenduj połowę ziemniaka. Pozbądź się większych kawałków i resztę przelej do małej miski. Jeśli mikstura ma konsystencję pasty, nic nie szkodzi. Możesz również dodać sok z aloesu, ale nie rozcieńczaj mieszanki wodą!

Powstałą maskę nakładaj na twarz i pozostaw do wyschnięcia na co najmniej 20 minut. Po wyschnięciu możesz ponownie powrócić do kroku 3. Po wszystkim dobrze opłukaj twarz i dokładnie usuń resztki ziemniaka. Sok możesz przechowywać przez około 4 dni, a samą kurację stosuj przez 8 dni.

Dlaczego ziemniak?

Ziemniak zawiera witaminy i minerały, które są doskonałe podczas zabiegów kosmetycznych. Pomaga również w przypadku poparzeń słonecznych, a w przypadku mężczyzn koi skórę po goleniu. Należy jednak uważać, by nie stosować go na skaleczenia.

Może Cię zainteresować

zamknij