Zimą sprawdził się u mnie ten sposób na mole. Pozbyłam się ich raz na zawsze!
×
Wirtualna Polska

Zimą sprawdził się u mnie ten sposób na mole. Pozbyłam się ich raz na zawsze!

Jeśli jesteś amatorem mandarynek i często się nimi rozkoszujesz, to zupełnie za darmo otrzymasz niezwykle skuteczny środek na mrówki i mole! Przecież zwykle – kiedy już je obierzesz – to ich skórki lądują w koszu, prawda? A możesz je bardzo pożytecznie wykorzystać! Po co pozbywać się tak cennego produktu? Poznaj, jak wykorzystać skórki mandarynki, aby wyeliminować dokuczliwy i nieznośny domowy kłopot!

Wirtualna Polska
Wirtualna Polska

Te niskokaloryczne cytrusy są nie tylko przepyszne, ale i bardzo zdrowe. Często sięgamy po nie, kiedy mamy ochotę zjeść coś słodkiego, ale z różnych względów nie możemy sobie na to pozwolić. Jednak nie tylko ich zawartość ma cały komplet witamin i wartościowych składników! Skórka mandarynki również ma ich sporo, a jej działanie jest wprost nieocenione.

Skórka mandarynki na mrówki i mole
Skórka mandarynki na mrówki i mole. Fot. Freepik.com

 

Skórka mandarynki na mrówki i mole? A i owszem!

A to dlatego, że jest wręcz nafaszerowana olejkami eterycznymi, których zapachu te owady absolutnie nie znoszą!

Wirtualna Polska
Wirtualna Polska

Wystarczy, że po zjedzeniu tego cytrusa, pozostałe po nim obierki rozłożysz przy framugach drzwi i okien albo po prostu w tych miejscach, w których pojawiły się w mrówki. Będziesz mieć pełną gwarancję na to, że się wyniosą i nie wrócą.

Jeśli zaś zmagasz się z molami lub chcesz się przed nimi ochronić – rozrzuć obierki w tych szafkach kuchennych, w których trzymasz sypkie produkty. Skórka mandarynki to tak skuteczny środek na tych „nieproszonych gości”, że wytwarza się z niej nawet specjalistyczne produkty do ich odstraszania!

Skórka mandarynki na mrówki i mole – jak jej użyć? Fot. Freepik.com

 

Jak wykorzystać skórkę mandarynki? Dzięki niej nauczysz kota dobrych manier!

Wirtualna Polska
Wirtualna Polska

Twój kot uporczywie wskakuje na stół, kiedy tylko wyczuje moment, w którym nie zwracasz na niego uwagi lub jesteś czymś zajęty? Przechadza się po blacie, podgryzając znajdujące się na nim artykuły spożywcze? A może gorliwie kopie i wyrzuca ziemię z ulubionej sobie doniczki? Natrzyj wszystkie takie miejsca skórką z pomarańczy, a nawet się do nich nie zbliży! Koty również są zagorzałymi przeciwnikami cytrusowej woni.

 

Kiedy kupujesz więcej mandarynek, zrób jedną rzecz, aby nie spleśniały!

Czy skórkę mandarynki da się jakoś wykorzystać? Fot. Freepik.com

 

Triki na przechowywanie jedzenia, dzięki którym nic się nie marnuje i nie ląduje w koszu!

Wirtualna Polska
Wirtualna Polska

Wirtualna Polska
Wirtualna Polska

Może Cię zainteresować